Volba nejlepších biatlonistů a nejsilnějších momentů – na iDNES.cz právě začalo hlasování čtenářů

  16:31aktualizováno  16:31

Portál iDNES.cz jako dlouholetý partner českého biatlonu znovu vyhlašuje ankety ohlížející se za uplynulou sezonu. Vedle tradičního hlasování fanoušků o nejlepšího biatlonistu či biatlonistku roku letos redakce spouští i novou soutěž: o nejsilnější událost.Hlasování na adresehttp://www.idnes.cz/biatlonistaprávě začalo a čtenáři můžou hlasovat až do středy 26. dubna.

Uplynulá sezona nabídla řadu velmi silných momentů, které nelze vždy spojit jen s jedním konkrétním jménem nebo které třeba neskončí triumfem. Proto chceme fanouškům umožnit, aby mohli vyzdvihnout a ocenit i další události – třeba atmosféru při závodech v Novém Městě na Moravě nebo boj proti dopingu či výkonnostní posun,“ říká Ondřej Trunečka, vedoucí sportovní redakce iDNES.cz.

Biatlonoví komentátoři z redakce iDNES.cz vybrali do nominace v nové anketě pět zlomových okamžiků:

• Boj Jiřího Hamzy, Michala Šlesingra a Čechů proti dopingu

• První medailové závody nové generace: Eva Puskarčíková a Michal Krčmář

• Strhující atmosféra Světového poháru v Novém Městě na Moravě

• Stříbrné čekání Ondřeje Moravce ve vytrvalostním závodě na MS

• Zlatý sprint Gabriely Koukalové na šampionátu v Hochfilzenu

Tradiční anketa o nejlepší biatlonisty má sedm nominovaných osobností v čele s obhájkyní loňského titulu Gabrielou Koukalovou, která je díky novým úspěchům největší favoritkou i letos. Na MS vybojovala kompletní sadu medailí a ve Světovém poháru získala dva malé křišťálové glóby. Dále jsou nominováni Markéta Davidová, Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Eva Puskarčíková, Michal Šlesingr a junior Milan Žemlička.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční ve středu 3. května v rámci biatlonového galavečera v Národním domě v Praze na Vinohradech. MF DNES a iDNES.cz jsou mediálním partnerem Českého biatlonového svazu.

8