Už zítra od 12.30 hodin sledujte Primátorskou superdebatu iDNES.cz s lídry předních stran a hnutí. Živě, na aktuální témata.

  15:55aktualizováno  15:55

Diskuse šesti lídrů předních stran a hnutí, kteří se v Praze účastní podzimních komunálních voleb, proběhne ve středu 26. září od 12:30 hodin živě na zpravodajském portálu iDNES.cz a iDNES.tv. Šanci ptát se hostů na klíčové otázky dostanou i sami Pražané a své sympatie účastníkům Primátorské superdebaty budou moci vyjádřit také v internetovém hlasování. A chybět nebude ani malé překvapení v průběhu pořadu...

Pozvání k diskusi přijali Hynek Beran (SPD), Jan Čižinský (Praha Sobě), Zdeněk Hřib (Piráti), Jiří Pospíšil (Spojené síly pro Prahu), Petr Stuchlík (ANO) a Bohuslav Svoboda (ODS).

„Do debaty jsme pozvali zástupce šesti subjektů, které mají podle aktuálního průzkumu STEM/MARK potenciál překročit pětiprocentní hranici,“ říká Naděžda Petrová, šéfredaktorka zpravodajského portálu iDNES.cz.

Diskusí provedou šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl a moderátor iDNES.tv Vladimír Vokál.

Hovořit se bude o ústředních tématech, podle nichž se budou lidé v komunálních volbách rozhodovat, jako je doprava, bydlení či bezpečnost v Praze, ale třeba také ceny vodného a stočného nebo vize metropole do dalších let.

Klíčové otázky kandidátům na primátora pak nebudou pokládat moderátoři, ale přímo sami Pražané. Na své odpovědi budou mít lídři spravedlivě vždy přesně 30 vteřin. V půli pořadu přijde na řadu i malé překvapení.

Primátorská superdebata lídrů kandidujících politických stran potrvá zhruba hodinu a třicet minut a v jejím průběhu budou moci čtenáři zpravodajského portálu iDNES.cz hlasováním vyjádřit své sympatie jednotlivým lídrům.