Technet.cz mediální skupiny MAFRA dnes spouští unikátní hru Tankocaching aneb za keškami po stopách okupace 1968

  11:24aktualizováno  11:24

Redakce iDNES.cz připravila na stránkách Technet.cz hru Tankocaching k srpnovému výročí roku 1968. Celkem na 21 míst spjatých s tragickými událostmi autoři hry rozmístili unikátní keše s příběhy z období invaze převážně sovětských vojsk. V každé ukryté schránce hráči naleznou popis jedné události, která se v dané lokalitě odehrála. Hra, která je unikátní verzí oblíbeného Geocachingu, začíná 14. srpna, kdy bude na stránkách Technet.cz uveřejněno prvních sedm míst s uloženými keškami. Další budou následovat v pravidelných intervalech.

Počet kešek odkazuje na datum 21. srpna, kdy z Moskvy řízená vojenská operace začala. Byl to den, kdy naděje velké části obyvatel tehdejšího Československa na zlepšení poměrů v zemi vzaly definitivně za své. Známé i méně známé příběhy, které budou hráči postupně objevovat, připomenou osobní tragédie jednotlivců a rodin, kterým okupanti zavraždili někoho blízkého.

Jednotlivé keše jsou rozmístěny na co největším území České republiky tak, aby se mohl zúčastnit opravdu každý.

„Chceme lidem ukázat, kde se tyto pohnuté události odehrály. Když sami stojíte přímo na místě, kde opilý voják jen tak zastřelil nevinného kluka, je to pocit, který si zapamatujete. Ten z učebnice dějepisu nezískáte,“ říká o záměru hry vedoucí pořádajícího serveru Technet.cz Jan Kužník.

Tankocaching, stejně jako samotná originální hra Geocaching, v sobě propojuje pohyb, turistiku, umění orientovat se v terénu a touhu po objevování. Navíc přidává i ucelenou exkurzi do nedávné historie.

„Padesáté výročí okupace ČSSR jsme chtěli připomenout formou, která zaujme i mladší ročníky a dá jim možnost seznámit se s událostmi, které jejich rodiče a prarodiče mají stále ještě v živé paměti,“ vysvětluje šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová.

Příběhy ze všech keší budou v rozšířené podobě postupně zveřejňovány na serveru Technet.cz pod odkazem: https://idnes.cz/tankocaching. Zde také čtenáři najdou podrobná pravidla hry.

Tankocaching pořádá redakce Technet.cz ve spolupráci se společností Fujitsu Technology Solutions. Autorem odborných textů je historik PhDr. Prokop Tomek, Ph.D., z Vojenského historického ústavu Praha.