Speciální magazín MF DNES Extra ke 100 letům republiky vychází zdarma po celé republice

  12:35aktualizováno  13:38

U příležitosti letošních oslav 100 let Československa vydává mediální skupina MAFRA dva speciální magazíny pod hlavičkou MF DNES Extra. Čtyřiadvacetistránkové speciály vyjdou v pondělí 21. a 28. května 2018. Distribuovány budou zdarma v distribuční síti týdeníku 5plus2 v úctyhodném nákladu 800 tisíc výtisků.

„Před sto lety se začala psát nová kapitola našich národních dějin. Uvědomujeme si, že v letošním roce tak slavíme významné jubileum, které si v našich titulech bezpochyby zaslouží speciální péči. Jak ostatně ukazují výsledky průzkumu čtenosti, právě přidaná informační hodnota v podobě seriálů či mimořádných příloh, jako je třeba Magazín MF DNES Extra, je to, co naši čtenáři vyžadují a mají v oblibě,“ uvedl k vydání speciálů Štěpán Košík,předseda představenstva MAFRA, a. s.

„Magazín se zaměřuje na zásadní mezníky československé historie, inspirativní velikány dějin, pohled současných osobností na společnou československou minulost i pozoruhodné aspekty obyčejných životů Čechoslováků,“ říká Petr Škarda, vedoucí redakce MF DNES Extra.

V prvním vydání čeká čtenáře například rozhovor s popularizátorem společenské etikety Ladislavem Špačkem o vývoji slušného chování Čechů, téma o alternativních českých hymnách nebo rozhovor se slovenským hercem a divadelním režisérem Martinem Hubou o rozporuplné osobnosti prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka.

Ve druhém čísle magazínu se dozvědí více o tom, jak Čechoslováci trávili dovolenou od první republiky po socialismus, v rozhovoru s hercem Jaroslavem Pleslem zjistí, proč se chce živit jako kastelán, nebo se podívají na české sexsymboly uplynulého století.

MF DNES Extra bude mít čtrnáct krajských mutací. Na regionálních stranách čeká čtenáře například přehled oslav vzniku republiky v jejich okolí a dočtou se i o regionálních historických zajímavostech.

Obě vydání obsahují tematickou křížovku.