Redakce iDNES.cz už potřinácté vyhlásila charitativní Vánoční sbírku

  11:05aktualizováno  11:05

Redakce iDNES.cz ve spolupráci s Nadací AGROFERT a Kontem Bariéry i letos v adventním čase vyhlašuje tradiční Vánoční sbírku na pomoc nemocným nebo jinak handicapovaným dětem. Tentokrát mohou čtenáři pomoci k bezbolestnému pohybu čtrnáctileté Natálce, nadšené sportovkyni a milovnici zvířat.

Natálka by jednou chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc ale touží po obyčejném pohybu.

Přestože se narodila s vývojovou vadou, nic nevzdává a navzdory svému omezení se snaží zkoušet různé věci - miluje jízdu na koni a ráda by zkusila i další sporty. K tomu by však místo opotřebené protézy potřebovala bionickou nohu. Chybí jí totiž kyčel a stehenní kost, na jejich místě má koleno a holenní kost. Současnou nevyhovující protézu však nelze ohnout, a Natálce tak umožňuje pouze omezený pohyb na krátké vzdálenosti.

Díky bionické protéze by mohla normálně chodit do schodů, pohodlněji sedět, ale také naplno jezdit na kole nebo si poprvé v životě vyzkoušet lyžování. Pro rodinu jsou ovšem náklady na její pořízení v řádu statisíců korun finančně neúnosné, proto se rozhodla požádat o pomoc.

Prostřednictvím Konta Bariéry byl zřízen transparentní účet, kam mohou čtenáři finančně přispět.

Celý Natálčin příběh naleznete zde: https://ona.idnes.cz/vanocni-sbirka-natalie-sochocka-bionicka-noha-konto-bariery-pq3-/spolecnost.aspx?c=A181127_140342_spolecnost_kace