První česká hudební televize

Hudební stanice ÓČKO vysílá už od roku 2002 a je to tak první česká tematická televize se zaměřením na hudbu a moderní lifestyle. ÓČKO je možné naladit zdarma nekódovaně na satelitu, prostřednictvím digitálního pozemního vysílání, u všech dobrých kabelových operátorů, na webu ocko.tv a v aplikaci na chytrých zařízeních. U vybraných kabelových operátorů je možné sledovat i HD vysílání TV ÓČKO a jeho dalších stanic – ÓČKO STAR, ÓČKO BLACK a ÓČKO EXPRES.

Hlavní diváckou skupinu tvoří zejména dospívající mládež a mladí lidé ve věku do 34 let. V současnosti dosahuje ÓČKO podílu na sledovanosti ve věkové skupině 15–24 let 4,14 %, ve svém prime time (11:00 – 18:00) je u těchto diváků třetí nejsilnější stanicí na českém TV trhu. Jeho pozice u mladých diváků dlouhodobě posiluje mimo jiné díky propojení TV obrazovky s online světem. V absolutním vyjádření měsíčně sleduje ÓČKO 1,5 milionu diváků starších 4 let (unikátní zásah).

Hudební nabídka pro každého

Největší část programu hudební stanice ÓČKO tvoří videoklipy s aktuálními a největšími hity. Mezi nejsledovanější pořady patří Mixxxer show – moderovaný pořad s rozhovory s hosty z oblasti hudby, youtuberů a lifestylu s písničkami na přání, který se vysílá pondělí až středu od 15:00 do 17:00. Ve čtvrtek odpoledne mohou diváci zase sledovat pravidelnou ÓČKO chart. ÓČKO dává ve svém vysílání prostor i menšinovým hudebním žánrům a domácí hudební scéně.

ÓČKO STAR

Od října 2017 vysílá stanice ÓČKO STAR se zaměřením na největší hity od osmdesátek, přes devadesátky, milénium až po současnost. Stanice je určená pro cílovou skupinu 25+ a je tvořena hlavně playlistovými pořady. Pokrytí signálem je obdobné jako u stanice ÓČKO.

ÓČKO BLACK

Jediná televizní hudební stanice v Evropě zaměřená na „black music“ – Hip-hop, RnB a další obdobné styly vysílá od února 2019. Signál OČKO BLACK je šířen přes vybrané kabelové operátory.

ÓČKO EXPRES

Nejaktuálnější hudba bez kompromisů a balastu určená pro náročnější diváky ve věku 18 – 35 let, stanice je vysílaná přes vybrané kabelové operátory.

Interaktivní ÓČKO

Hudební televize ÓČKO je také průkopníkem v oblasti interaktivní televize. Diváci TV ÓČKO mohou dění na obrazovce aktivně ovlivňovat, a to prostřednictvím přímých telefonátů do vysílání, SMS zpráv nebo zpráv zaslaných e-mailem. ÓČKO je silné na poli sociálních sítí, kde patří mezi nejoblíbenější česká média. ÓČKO navíc neustále propojuje internet a vysílání na obraz, v roce 2012 byla vytvořena aplikace na chytré telefony s živým streamem.

ÓČKO Promotion

V roce 2013 vznikla eventová agentura ÓČKO Promotion, která pořádá koncerty, festivaly, a další komerční akce pod značkou ÓČKA ale i pro další klienty. Team ÓČKO Promotion realizuje širokou paletu komerčních akcí propojených s hudebními interprety TV kanálů ÓČKO