Portál iDNES.cz dnes zahájil volební zpravodajství k podzimním volbám. Ve 12.30 hod. sledujte speciální vydání pořadu Rozstřel.

  12:02aktualizováno  12:02

Zpravodajský portál iDNES.cz mediální skupiny MAFRA dnes spustil speciální volební přílohu se všemi důležitými informacemi k říjnovým komunálním a senátním volbám. Pod hlavičkou iDNES.cz/ Volby čtenáři najdou přehlednou mapu po obvodech, ve kterých budou volit, a souhrn všech již publikovaných článků. Dnes zároveň začíná sedmitýdenní série volebních vydání diskusního pořadu Rozstřel na iDNES.tv.

V rámci zpravodajství k senátním volbám redakce iDNES.cz připravuje sérii rozhovorů s kandidáty, o nichž se ve veřejném prostoru nejvíce mluví. Přiblíží záměry kandidátů, kteří se prezentovali už v prezidentské volbě, představí politické nováčky, zkušené politiky i ty, kteří se do vysoké politiky vrací. Zaměří se na zajímavé souboje v jednotlivých obvodech a bude se zabývat rozložením sil v horní komoře Parlamentu, který by poprvé nemusely ovládat tradiční politické strany.

K volbám v krajích přinese rozhovory s lídry stran a sdružení v krajských městech, včetně rozhovorů s kandidáty na primátory. Regionální redakce deníku MF DNES a portálu iDNES.cz mimo jiné připraví také přehled nejpalčivějších volebních témat a slibů pro letošních voleb.

Chybět nebudou ani „žebříčky“ předvolebních výroků.

„Přineseme čtenářům kompletní volební servis. Máme k dispozici interaktivní volební mapu a s trochou nadsázky říkáme, že budou moci online sledovat, jak volí jejich sousedé. Volební speciál iDNES.tv nabídne zajímavé hosty, zákulisí volebních štábů a samozřejmě komentáře k výsledkům. Do série Rozstřelů pozvou moderátoři kandidáty do Senátu i osobnosti, které se rozhodly oslovit voliče v komunálních volbách,“ říká šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová.

Speciální sérii volebních dílů diskusního pořadu Rozstřel začíná iDNES.tv vysílat už dnes od 12.30 hodin a během sedmi následujících týdnů do studia zavítají kandidáti do Senátu napříč politickým spektrem i osobnosti, jež se rozhodly oslovit voliče v komunálních volbách. Ke konci předvolebního maratonu pak dojde i na primátorské duely. Rozhovory s hosty ve studiu povedou zkušení moderátoři Vladimír Vokál a Jaroslav Plesl.