Nový seriál „Světlu vstříc“ z prostředí krematoria začíná na portálu iDNES KINO už v neděli 30. září

  17:28aktualizováno  17:28

Portál iDNES KINO mediální skupiny MAFRA určený pro hranou tvorbu už tuto neděli divákům nabídne premiérový díl nového seriálu Světlu vstříc z prostředí jednoho krematoria ve finanční tísni. Cyklus anekdotických příběhů se stopáží do deseti minut byl natočen v reálných lokacích a v každém z dvanácti dílů přinese zábavný pohled na jeden konkrétní pohřeb a jeho bizarní souvislosti.

„Vsadili jsme na jistotu, tedy na komediální talent Petra Čtvrtníčka a černý humor, který v Česku funguje. Věříme, že se diváci skvěle pobaví,“ řekl Vladimír Mužík, ředitel videoobsahu společnosti MAFRA, a. s.

Krematorium v seriálu Světlu vstříc se potýká s nedostatkem financí a nežádanou konkurencí v blízkém Týništi. Jedním z hlavních motivů celého cyklu je proto hledání řešení, jak zvýšit četnost žehu, ale i využití „kremáče“ pro jiné příležitosti – jako je například pronájem prostor pro volby, cvičení aerobiku anebo nabídka skutečně netradičního doplňkového sortimentu…

Jednotlivé díly seriálu jsou uzavřeny samostatnou pointou, na předchozí epizody však navazují poetikou či odkazy.

V rolích pracovníků krematoria, více či méně postižených svou profesí, se blýsknou například Ladislav Županič (Ředitel), Dana Batulková (Omývačka mrtvol), Petr Čtvrtníček (Spalovač) či Martin Evžen Kyšperský (Obřadník). Vedlejší postavy si zahráli mimo jiné Arnošt Goldflam, Hana Kynychová či Petr Halberstadt.

Autory námětu seriálu jsou Petr Čtvrtníček a David Ondříček. Scénáře a režie se ujal Tomáš Hodan.

„Námět vznikal na popud Davida Ondříčka. S Petrem Čtvrtníčkem, spolutvůrcem námětu, a s Robertem Geislerem, se kterým jsme na námětu spolupracovali zpočátku, se dobře známe už z dřívějších projektů. Internetová tvorba nabízí naprostou volnost a my ji v plné míře využíváme. U seriálu z krematoria to ostatně ani jinak nejde. Zatím k nám nedoputovala jediná věta typu ‚To už je moc‘ nebo ‚Tohle divák nezkousne‘. A tak se diváci mohou těšit na Danu Batulkovou, která bude umývat mrtvoly, nebo Ladislava Županiče shánějícího všemožně nebožtíky, aby krematorium prosperovalo,“ uzavřel Tomáš Hodan, scenárista a režisér seriálu Světlu vstříc.

Produkci seriálu zajistila společnost Lucky Man Films.