Na videoportálu Playtvak.cz startuje Slow TV, nejzábavnější televize i o těch nejnudnějších věcech

  16:40aktualizováno  16:40

Onlinový projekt Playtvak.cz, který mediální skupina MAFRA spustila 21. června, má další pořad a nový formát. Slow TV – čili televizní vysílání bez jediného střihu. Fenomén, který si získal velkou oblibu ve světě, teď uvádí Playtvak.cz v českém prostředí. Z míst, která důvěrně znáte, pohledem, který neznáte vůbec. O věcech, které každý den potkáváte, i o těch, které normálně vidět nejsou.

Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Pokud vás napadá slovo nuda, možná jen na první pohled, protože sledování Slow TV je opravdu zábava,“ říká Josef Koukolíček, šéfproducent projektu Playtvak.cz, a dodává: „Věříme, že unikátní projekt Slow TV si najde širokou skupinu věrných diváků a vhodně doplní portfolio pořadů, které jsou na Playtvak.cz k vidění. V zahraničí se stal ohromným fenoménem. Nápad vznikl v Norsku, kde diváky úplně uchvátil. Z pětimilionové země se dívaly celé tři miliony. My tak vysoko zatím nemíříme, ale věříme, že se nový formát v Česku prosadí.“

Slow TV nabízí tři paralelní dlouhodobé streamy z různých prostředí, vedle toho přenáší i jednotlivé epizody, jako například souboj krvinek s bakterií. Můžete hodiny sledovat ranvej pražského letiště Václava Havla, kam zítra mimo jiné přiletí i jedno z největších dopravních letadel světa Airbus A380 společnosti Emirates. Na Slow TV najdete i Krajinu s pokladem, tedy záběr přímého přenosu místa, kde je umístěn poklad (geocacherská keška) i s odměnou pro prvních dvacet nálezců. A nechybějí záběry do zvířecí říše.