Na portálu iDNES.cz mediální skupiny MAFRA proběhne ve spolupráci s Nadačním fondem CarTec 20. září charitativní aukce jediného exempláře stylového vozu MINI by Luca Stradivari.

  9:52aktualizováno  9:52

Aukce podpoří rozvoj mladého hudebního talentu. 

Ve čtvrtek 20. září od 12.00 hodin se na portálu iDNES.cz mediální skupiny MAFRA uskuteční aukce vozu MINI v unikátním barevném provedení, které navrhl Luca Stradivari - známý italský architekt, designér a prapravnuk slavného houslaře. Vyvolávací cena jediného exempláře tohoto automobilu na světě je stanovena na pouhých 30 % jeho odhadované hodnoty, a to na 300 tisíc Kč (včetně DPH). Vůz patří společnosti CarTec Ostrava s.r.o. a až do 21. září bude vystaven v Pařížské ulici před hotelem InterContinental. Z celkové částky získané v aukci půjde prostřednictvím Nadačního Fondu CarTec minimálně 300 tisíc korun na podporu studia v zahraničí a další umělecký rozjezd mladé houslistky s mimořádným talentem a pohnutým rodinným osudem. Patronem výběru je hudební virtuos Václav Hudeček, který projekt umělecky zaštítil. Podrobnosti viz Pravidla aukce.

Dvacetiletá Eliška Kukalová vlastní pílí a talentem zvítězila v silné zahraniční konkurenci a byla přijata na Vídeňskou hudební akademii, jednu z nejprestižnějších škol světa. Kvůli tíživé rodinné situaci, kdy kariéru jejího otce, výjimečně nadaného skladatele a dirigenta Ondřeje Kukala, zastavila těžká nemoc, je pro rodiče velmi obtížné získat prostředky na financování Eliščiných studií. Výtěžek z aukce by jí měl toto studium umožnit.

„V životě je důležité mít sny a dělat vše pro jejich naplnění. Eliška sen má a k tomu do vínku mimořádný talent i píli. Pro jeho naplnění dělá maximum, ale někdy na to člověk sám nestačí. Jsem proto ráda, že společně s panem Kadlecem, předsedou správní rady Nadačního fondu CarTec, panem Stradivarim, maestrem Hudečkem, redakcí iDNES.cz a ostatními, kteří se na aukci podílejí, můžeme Elišce pomoci udělat na cestě za splněním velkého hudebního snu další významný krok,“ řekla Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko mediální skupiny MAFRA.

Aukci MINI by Luca Stradivari naleznete na internetové adrese www.idnes.cz/aukcemini