Na iDNES.cz se bude dražit kultovní kalendář Pirelli 2017

  16:38aktualizováno  16:38

V pořadí už šestnáctá aukce kalendáře na iDNES.cz se uskuteční pod záštitou Nadace Agrofert 12. prosince 2016 od 9 hodin. Sběratelsky cenný kalendář Pirelli, který vyšel už ve své 44. edici, se tiskne vždy v omezeném množství a kalendáře nejsou určeny k prodeji. Jeden výtisk kalendáře věnuje každý rok stejnojmenná italská firma do veřejné internetové aukce i v České republice, a to exkluzivně právě iDNES.cz.

„Díky aukcím kalendáře Pirelli se na iDNES.cz podařilo vybrat tři a půl milionu korun, které pomohly onkologickým pacientům při jejich léčbě. Společně s naší korporátní Nadací Agrofert věříme, že i tento rok bude úspěšný, protože pomáhat je to nejlepší, co můžete udělat, nejen v adventním čase,“ říká Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs mediální skupiny MAFRA pro Českou a Slovenskou republiku.

Výtěžek z letošní dražby opět pomůže onkologickým pacientům z Masarykova onkologického ústavu v Brně. Peníze budou využity na nákup elektrochirurgických přístrojů.

„Ústav potřebuje nové chirurgické nůžky k harmonickému skalpelu, elektrochirurgickou koagulační jednotku, hrudní sání a kryochirurgické pero pro kryoterapii, tedy přístroje v celkové hodnotě 360 000 korun. Byli bychom rádi, kdyby výtěžek dražby uhradil alespoň některé z nich. Jednotkou každého kalendáře je vždy den a jsem velice rád, že i ten jeden den, kdy probíhá dražba, nám může pomoci k nalezení štědrosti a ochoty pomoci druhým. Kalendář Pirelli není výjimečný jen svou historií, ale také svou přítomností propojenou s celou řadou dobročinných projektů,“ říká Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech.

V kalendáři se tentokrát objeví slavné herečky, např. Uma Thurman, Nicole Kidman, Kate Winslet, Julianne Moore, Penelope Cruz nebo Helen Miren , které pro Pirelli nafotil Peter Lindbergh.