Na iDNES.cz proběhne 13. prosince už posedmé tradiční aukce originálních pivních lahví Pilsner Urquell

  12:43aktualizováno  12:43

Na portálu iDNES.cz mediální skupiny MAFRA ve čtvrtek 13. prosince od 9.00 proběhne na základě spolupráce s významným klientem, společností Plzeňský Prazdroj, tradiční vánoční aukce deseti originálních pivních lahví Pilsner Urquell, jejíž výtěžek pomůže lidem s poškozením míchy. Lahve vyrobené v roce stého výročí vzniku Československa mají symbolicky dva autory: Čecha Václava Mlynáře a Slováka Jakuba Pollága ze studia deFORM, kreativní ředitele sklárny Bomma ve Světlé nad Sázavou.

Designéři a skláři vložili do aukčních lahví symboliku výročí republiky prostřednictvím sta vybroušených faset po obvodu lahve nebo užitím trikolory v křišťálové zátce. Každou z lahví navíc ozdobili pískovaným letopočtem a přípitkem, který upomíná na významnou událost z příslušné historické dekády. Například k roku 1918 se váže přípitek na nezávislost, k roku 2018 na budoucnost, rok 1989 oslavuje obnovení svobody a rok 1998 připomíná přípitkem „na vítězství“ úspěch hokejistů na olympiádě v Naganu.

Tradiční aukce se na portálu iDNES.cz koná již posedmé a stejně jako v předchozích ročnících výtěžek z aukce obdrží Centrum Paraple, které pomáhá vozíčkářům s poškozením míchy. Tu loňskou ozdobily hned dva rekordy: vítěz aukce za lahev zaplatil úctyhodných 250 tisíc korun a celkový výtěžek dosáhl částky téměř 1,7 milionu korun.

Více informací k letošní aukci zájemci naleznou na www.idnes.cz/aukce2018