MAFRA, a.s. se stala čestným členem Realitní komory České republiky

  12:45aktualizováno  12:45

Realitní komora České republiky (RKČR) udělala v uplynulých dnech významný krok při naplňování svého poslání. Čestnými členy profesního sdružení odborníků se staly dvě přední mediální společnosti na českém realitním trhu MAFRA, a.s. a Seznam.cz, a.s.

Obě všeobecně známé mediální společnosti se mimo svých ostatních aktivit angažují zároveň i na trhu s nemovitostmi, kde provozují realitní inzertní servery Sreality.cz a Reality.iDNES.cz. Ty se prezentují nejen vysokou návštěvností, ale především pestrostí informací o aktuálních vývojových trendech a kvalitou obsahu inzerovaných nabídek. Spolu s transparentností informací vůči návštěvníkům serverů nalézají tyto snahy serverů průsečíky se zájmy RKČR, která na první místo staví zejména vysokou kvalitu inzerovaných nabídek a zamezení případné neoprávněné inzerce.

Dlouhodobým posláním RKČR je podporovat důvěru veřejnosti v realitní makléře a chránit jejich dobré jméno a pověst. Prostředkem k tomu cíli je zejména zvyšování kvalifikace realitních makléřů celou řadou vzdělávacích seminářů, včetně kurzů akreditovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Výše zmíněné kroky by měly vést k postupné kultivaci realitního trhu, který za posledních 20 let utrpěl řádu šrámů. Právě za podpory zástupců médií by mělo být zjednodušeno úsilí RKČR dále šířit nosné myšlenky a napravit smýšlení části veřejnosti o práci realitních kanceláří a makléřů.

Klíčový bod pro RKČR je ochrana spotřebitele před nevýhodnými smlouvami a realitními obchody. RKČR bude usilovat o zakotvení vysokých etických standardů, dohledu nad realitním trhem a významné zvýšení kvality a zlepšení přístupu poskytovatelů realitních služeb právě vůči spotřebiteli. Díky vzniklému partnerství s významnými médii budou realitní kanceláře pod větším drobnohledem veřejnosti a budou mít mnohem větší zájem hlídat si svoji pověst.