Lidové noviny slaví 100 let vzniku ČSR: Unikátní výtisk sto let starých novin a seriál Hvězdy první republiky vychází v pátek 26. října.

  15:16aktualizováno  15:16

Deník Lidové noviny mediální skupiny MAFRA připravil u příležitosti 100. výročí vzniku republiky pro své čtenáře unikátní dárek: přetisk původního vydání deníku ze dne 29. října 1918 oznamující vznik ČSR. Dnešní čtenáři se tak dozvědí, jak Lidové noviny před sto lety vypadaly a jak informovaly o zrodu republiky. Unikátní čtyřstrana bude vložena do pátečního vydání.

V pátek 26. října zároveň odstartuje nový historický seriál Lidových noviny s názvem Hvězdy první republiky. Představí nejslavnější osobnosti prvorepublikového období z oblasti hospodářství, kultury, sportu či vědy. Čtenáři se mohou těšit celkem na 33 dílů a osudy osobností, jakými byli například podnikatelé Tomáš Baťa či Rudolf Jelínek, herečka Nataša Gollová, lékař Josef Thomayer, automobilová závodnice Eliška Junková a mnoho dalších.

Seriál bude doplňovat sobotní obrazový speciál Republika v obrazech, ve kterém se čtenáři mohou seznámit s podobami původních příloh a časopisů.