Lidové noviny: Čtenost deníku mediální skupiny MAFRA meziročně narostla o 8 %, Media projekt za 1. pololetí 2018 potvrdil 223 tisíc čtenářů na vydání

  14:44aktualizováno  15:14

Podle čerstvých výsledků výzkumu čtenosti Media projekt za první pololetí letošního roku dosáhla čtenost deníku Lidové noviny 223 tisíc čtenářů na vydání a meziročně tak roste o 8 %. Dařilo se také magazínu Pátek Lidových novin, který si připsal meziroční nárůst o 12 % v podobě 307 tisíc čtenářů na vydání.

Lidové noviny jsou čtenáři dlouhodobě vyhledávány pro své původní zpravodajství z politiky a byznysu, erudované komentáře, názory předních osobností z domova i ze světa a také pro kvalitní přílohy.

V prvním pololetí deník přinesl řadu mimořádných příspěvků, které upoutaly pozornost nových čtenářů, a také několik úspěšných seriálů, mezi něž patřil například praktický rádce Právo a bydlení, historický Jiří z Poděbrad – král dvojího lidu, populární Letní destinace či každotýdenní Budovatelé státu.

Od 20. července vychází exkluzivní seriál Okupace 68 - neznámá fakta k „osmičkovému výročí“ padesáti let od událostí v srpnu 1968 a ve druhé polovině roku se čtenáři mohou těšit také na historické seriály ke 100. výročí od vzniku republiky.

„Dnešní „Lidovky“ jsou deníkem s původním politickým a ekonomickým zpravodajstvím, zasvěcenými komentáři, prvotřídní kulturní rubrikou a inspirativními přílohami. Těší nás, že se staly nezbytným informačním a názorovým zdrojem pro prémiovou čtenářskou skupinu a kontinuálně zvyšují svou čtenost. Znamená to, že naplňují vysoká očekávání svých náročných čtenářů,“ řekl Veselin Vačkov, ředitelredakce Lidových novin.


Pozn.:

Zdroje dat: Výzkum čtenosti Media projekt, realizovaný společnostmi STEM/MARK a MEDIAN, jeho zadavateli jsou Unie vydavatelů a Asociace mediálních agentur (ASMEA), data za 1. pololetí 2018 a 1. pololetí 2017.