Pro studenty a absolventy

Pro studenty a absolventy

Spojte začátek své pracovní kariéry s mediální skupinou MAFRA!
Využijte následujících možností:

Student SŠ

Vybraným studentům středních škol, zejména studentům polygrafických a IT oborů, umožňujeme absolvování povinné školní praxe. Pokud máte zájem vykonávat svou praxi v naší mediální skupině, zašlete s časovým předstihem svou žádost zpracovanou formou motivačního dopisu a strukturovaného životopisu na e-mailovou adresu

Student VOŠ/ VŠ

Vybraným studentům VOŠ a VŠ umožňujeme absolvování povinné školní praxe. Snažíme se studenty zapojit do běžného pracovního procesu a dát jim tak prostor proniknout do problematiky studovaného oboru a uplatnit teoretické znalosti získané studiem v praxi. Talentovaným studentům nabízíme nejen praxi v povinném rozsahu, ale i dlouhodobou spolupráci v rámci celého studia a možnost vedení absolventské práce. Absolventům, kteří za sebou mají úspěšnou dlouhodobou spolupráci s námi, zpravidla nabízíme možnost zahájení kariéry právě u nás.
Žádosti o spolupráci během studia v oddělení Marketing, IT, redakci našich novin, portálu iDNES.cz a dalších našich webových serverech zasílejte zpracované formou motivačního dopisu a strukturovaného životopisu na e-mailovou adresu

Absolvent

Vybíráte si své první zaměstnání a rádi byste nahlédli do atraktivního prostředí mediálního světa? V naší mediální skupině usilujeme nejen o zaměstnance s praxí, ale i o vás, talentované absolventy středních, vyšších odborných a vysokých škol. V nabídce volných pracovních míst jistě naleznete vhodnou absolventskou pozici právě pro vás. Pokud ne, můžete také sledovat, zda nebudeme zahajovat nábor do Trainee programu.

Brigády - možnost výdělku pro studenty i absolventy

Pokud máte zájem o brigádu v naší mediální skupině, sledujte nabídku příležitostí na stránkách www.mafra.cz/volnamista.

Studenti v redakci MF DNES

Jedno z nejlepších českých gymnázií, První obnovené reálné gymnázium v Praze, uskutečnilo společně s MF DNES ojedinělý projekt. Jedno speciální číslo studentského časopisu Echo vzniklo na půdě našeho listu a bylo vytištěno v našich tiskárnách. Studentská redakce si tak mohla ve spolupráci s našimi redaktory a editory vyzkoušet, jak vznikají opravdové noviny v profesionálním prostředí.
„Spolupráce se studenty byla i pro nás velmi zajímavá a myslím, že se nám společně povedlo udělat povedené vydání studentského časopisu – profesionální díky našemu zpracování a přístupu k věci a studentsky hravé díky jejich nápadům,“ řekl tehdejší zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Šimůnek, který měl přípravu na starosti. Obsah byl plně v rukou studentů, kteří sami vybírali veškerá témata. Hlavní editoři MF DNES Tomáš Vocelka a Bohumil Špaček se postarali o layout a zlomení, Martin Kudera o technické zabezpečení.
Tisíc výtisků společného časopisu Echo DNES bylo rozdáno na maturitním plese Prvního reálného obnoveného gymnázia a setkalo se s velkým úspěchem. „Jsem rád, že studenti dostali možnost vidět, jak pracují největší noviny v zemi,“ řekl ředitel gymnázia Václav Klaus ml., který dostal první výtisk.