iDNES.cz povede opět seminář pro studenty žurnalistiky, zájem studentů je mimořádný

  9:39aktualizováno  9:39

V redakci iDNES.cz ve čtvrtek odstartoval druhý ročník semináře pro studenty Univerzity Karlovy. Mladí žurnalisté studující na fakultě sociálních věd dostali už druhou možnost přihlásit se na kurz on-line žurnalistiky vedený zkušenými lektory z řad novinářů zpravodajského webu a zájem o něj byl velký. Kapacita semináře byla okamžitě po vypsání obsazena. Seminář se koná přímo v sídle mediálního domu.

„Studenty u nás vždy rádi vidíme. Těší nás, že jim můžeme předat zkušenosti a zároveň s nimi diskutovat, slyšet jejich názory a svěží pohled na práci v médiích,“ říká Naděžda Petrová, šéfredaktorka iDNES.cz, která studenty na první hodině přivítala.

iDNES.cz je prvním médiem, které organizuje na fakultě seminář pro studenty oboru žurnalistika. Zapojení mladých novinářů do praxe vítá i ředitelka Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Alice Němcová Tejkalová. „Na institutu hodnotíme spolupráci na předmětu s redakcí iDNES.cz jako velmi zdařilou. Minulý ročník studenty bavil a výsledkem jsou kvalitní a zajímavé texty. Rádi budeme spolupracovat i nadále,“ zhodnotila loňský ročník Tejkalová.

Letošní seminář studenty ještě víc uvede do praxe, kromě přednášek je totiž čeká i nácvik zpracování bleskových zpráv, editování textu a práce v terénu. Vyzkouší si natočení reportáže, navštíví tiskovou konferenci či filmovou projekci. To vše pod dohledem zkušených novinářů a vedoucích redaktorů, kteří v závěru semináře zhodnotí i to, jak si jejich mladí kolegové poradili se psaním článků.

Jednotlivé semináře povede například šéf zpravodajství Jan Vaca, vedoucí sportovní redakce Ondřej Trunečka či redaktor Technet.cz Pavel Kasík.

Zpravodajský server iDNES.cz se dlouhodobě soustředí na vzdělávání mladých novinářů. Kromě exkurzí a seminářů uspořádal v minulosti pro střední školy třeba celodenní program v redakci a jejich práce zveřejnil na speciální stránce http://zpravy.idnes.cz/osmnactiny.aspx.

n��:��{��A