Aukce kultovního kalendáře Pirelli 2017 na iDNES.cz vynesla úctyhodných 400 tisíc korun na charitu

  15:33aktualizováno  15:33

Charitativní aukci slavného kalendáře Pirelli uspořádal portál iDNES.cz s Nadací Agrofert a jde o třetí nejlepší výsledek v šestnáctileté historii dražeb tohoto kalendáře. Výtěžek ve výši 400 tisíc korun půjde tradičně ve prospěch Masarykova onkologického ústavu v Brně.

„Rádi jsme už pošestnácté pomohli dobré věci a máme upřímnou radost z dosažené částky. Velké poděkování patří vítězi dražby, ale i všem ostatním účastníkům, kteří se do aukce zapojili a přispěli k vynikajícímu výsledku,říká Naděžda Petrová, šéfredaktorka iDNES.cz.

„Těší nás, že se letos vybralo tolik a peníze budou stačit na nákup přístrojů, které onkologický ústav v Brně pro své pacienty akutně potřeboval. Rádi dobré věci pomůžeme i příští rok,“ říká Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace Agrofert.

Historicky rekordní výtěžek on-line dražby kalendáře Pirelli padl před deseti lety, kdy se kalendář pro rok 2007 vydražil za 501 tisíc korun. Letošních 400 tisíc korun zůstává přitom jen nepatrně za rokem 2009, kdy se kalendář vydražil za 401 tisíc.

„Je vždy příjemné zjištění, že se lidé umějí zastavit v předvánočním čase. Navíc spojení sběratelské vášně s vědomím, že tím pomáháte, přináší radost všem,“ doplnila Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs mediální skupiny MAFRA pro Česko a Slovensko.