Zpravodajství iDNES.cz na Kindle

Externí
               obrázek

+ Každý den ráno
+ Zdarma
+ Nejdůležitější články

Poslední vydání ke stažení
idnes.mobi*
* velikost souboru cca 3–5 MB

Každé ráno posíláme zdarma výběr článků ze serveru iDNES.cz. Zpravodajství chodí každý den na šestou hodinu ranní, včetně víkendů. Novější vydání nahradí starší a to se automaticky archivuje do Periodicals: Back Issues.

Ukázka zpravodajství

Externí obrázek

Průvodce nastavením – přímá cesta

Krok 1: Zadejte adresu. Jak na to?

Kindle

Celý proces je také popsán v návodu na Technetu.

Ve svém Amazon účtu na www.amazon.com/myk si povolte adresu @mailer.idnes.cz

Krok 2: Zadejte svůj Kindle e-mail. Kde ho zjistím?

Svůj Kindle e-mail najdete po přihlášení na www.amazon.com/myk v části Personal Document Settings

Kindle

nebo v Menu > Settings na 2. stránce, položka Device E-mail

Kindle

Váš mail má tvar @kindle.com, ale můžete použít také @free.kindle.com. Pokud máte Kindle s 3G a chcete mít jistotu, že za přenos souborů na Kindle nebudete platit, zadejte svůj e-mail ve tvaru @free.kindle.com.

MAFRA, a.s., neodpovídá za případné další poplatky třetích stran, spojené s přenosem nebo poskytováním zpravodajství iDNES.cz na Kindle.

V profilu Účtu iDNES.cz zadejte svůj Kindle e-mail. Pokud zatím Účet iDNES.cz nemáte, musíte se zaregistrovat.

Krok 3: Zapněte Kindle v dosahu bezdrátové sítě

Ráno po 6. hodině zapněte svůj Kindle v dosahu známé bezdrátové sítě a zpravodajství se vám automaticky stáhne.

Průvodce nastavením – přeposílání

Zkušenějším uživatelům doporučujeme posílat si zpravodajství na svou e-mailovou adresu a odtud jej přeposílat do Kindlu. Uvádíme modelový příklad pro Frantu Nováká, který má mail franta.novak@seznam.cz.

Krok 1: Zadejte e-mailovou adresuů. Jak na to?

Kindle

Ve svém Amazon účtu na www.amazon.com/myk si povolte vlastní e-mailovou adresu, v našem případě franta.novak@seznam.cz

Krok 2: Zadejte svůj e-mail

V profilu Účtu iDNES.cz v sekci Kindle zadejte svůj e-mail. V případě modelového uživatele zadáte franta.novak@seznam.cz. Pokud zatím Účet iDNES.cz nemáte, musíte se zaregistrovat.

Krok 3: Nastavte si automatické přeposílání

Svůj Kindle e-mail najdete po přihlášení na www.amazon.com/myk v části Personal Document Settings

Kindle

nebo v Menu > Settings na 2. stránce, položka Device E-mail

Kindle

Váš mail má tvar @kindle.com, ale můžete použít také @free.kindle.com. Pokud máte Kindle s 3G a chcete mít jistotu, že za přenos souborů na Kindle nebudete platit, zadejte svůj e-mail ve tvaru @free.kindle.com.

Většina mailových služeb umožňuje automatické přeposílání (tento postup nefunguje u mailů s doménou gmail.com nebo klikni.cz). Ale v případě mailu na Seznamu je třeba v nastavení vytvořit následující Filtr, který maily s obsahem pro Kindle automaticky předá Amazonu:

Často kladené otázky

Poslední týden zaznamenávám výpadek služby, některá vydání vůbec nedorazila.
V posledním týdnu začal Amazon omezovat doručování našeho zpravodajství. Momentálně intenzivně hledáme řešení. Stávající uživatele prosíme novou objednávku zpravodajství, která je nově umístěná v Účtu iDNES.cz.

Zkušenějším uživatelům doporučujeme zadat pro příjem vlastní mailovou adresu a z ní zpravodajství automaticky přeposílat do Kindlu.

Odpolední zpravodajství mi nedorazilo, kde se stala chyba?
Zpravodajství posíláme pouze jednou, na šestou hodinu ranní.

Rád bych si vybral, co budu do čtečky dostávat. Plánujete vlastní uživatelské přizpůsobení zasílaných rubrik?
V blízké budoucnosti neplánujeme. Uživatelské rozhraní Kindle umožňuje snadné přeskakování článků. Pokud vás článek nezaujal, přeskočte na další. Díky přehlednému seznamu rubrik a článků (zobrazí se po stisknutí prostředního tlačítka křížového ovladače) můžete snadno přejít na svou oblíbenou rubriku a ihned si prohlédnout titulky článků v této rubrice.

Všiml jsem si, že některé rubriky chybí, proč?
Na Kindle vám posíláme pouze výběr článků, mezi hlavní kritéria patří čas vydání a zařazení článku na hlavní stránku iDNES.cz. Pokud v období, za které se souhrn posílá, v rubrice nevyjde nový článek, který se dostane na titulní stranu, v souhrnu se tato rubrika neobjeví.

Z Amazonu mi přišel e-mail, že jsem překročil limit pro platbu za přenos a doručení zpravodajství by mě stálo x dolarů. Jak mám postupovat, abych měl zpravodajství zdarma?
Amazon zpoplatňuje přenos dokumentů přes 3G. Pokud máte Kindle 3G, přihlašte si adresu ve tvaru @free.kindle.com, jen tak budete mít jistotu, že se vám zpravodajství stáhne pouze pokud budete připojeni přes wi-fi, tím pádem bezplatně. Jestliže máte pouze verzi wi-fi, nemusíte toto vůbec řešit.

Pokud zapnu Kindle poprvé po týdnu, kolik vydání se mi stáhne? A po jaké době se archivovaná vydání začnou mazat?
V Kindle se od periodika s jedním názvem udržuje maximálně 6 vydání v archivu (Periodicals: Back Issues) + jedno na titulní straně. Po týdnu se nejstarší vydání označí vykřičníkem. To znamená že bude brzo smazáno. Abyste zabránili smazání vydání (chcete si ho ponechat), označte ho v nabídce pomocí "Keep This Issue".

Pokud čtečku zapnete po delší době, postupně se vám stahnou všechna vydání, která za dobu vypnutí čtečky nebyla načtena. Více stažených vydání ale nenabourává přehlednost, v Kindle na titulní stránce budete mít souhrn iDNES vždy zobrazen jen jednou. Představte si e-mailovou schránku, pokud ji delší dobu nevybíráte, také se vám tam nahromadí nepřečtené e-maily.

Když jedete na delší čas pryč a nepřejete si zpětně dostat vše, zpravodajství si odhlašte. Na naší straně není technicky možné ovlivnit to, aby se vám stará vydání nestahovala.

Vydání se otevře na prvním článku a obsah je až na konci, nemůžete ho dát na začátek?
Stiskem středu křížového ovladače se dostanete rychle na obsah (View Sections & Articles) - viz první foto vpravo nahoře. Bohužel uživatelské rozhraní a chování Kindle ovlivnit nemůžeme. Nejde např. změnit to, aby se jako první otevřel obsah místo článku.

Obávám se spamu. Jak bude nakládáno s mojí e-mailovou adresou?
Vaše Kindle e-mailová adresa bude použita pouze k zasílání souhrnů zpravodajství iDNES.cz, nebude předána třetím stranám. Zpravodajství můžete kdykoliv odhlásit. Svoji Kindle e-mailovou adresu navíc můžete kdykoliv změnit ve svém Amazon účtu.

Jak jste spokojeni se zpravodajstvím iDNES.cz na Kindle? Vaše názory a podněty uvítáme na kindle@idnes.cz.