Zpravodajský web Lidovky.cz v novém: více orientace, více výhod i přehlednější grafika

  12:25

Zpravodajský web Lidovky.cz z portfolia mediální skupiny MAFRA pravidelně navštěvují přes dva miliony čtenářů měsíčně a zájem o původní obsah s přidanou hodnotou rychle roste. S cílem dále zvýšit komfort a užitečnost pro čtenáře, a zvláště pak pro předplatitele, nyní web přichází s několika důležitými změnami. Nové Lidovky.cz mají odlehčenou grafickou podobu, přehlednější strukturu a zviditelněny jsou také exkluzivní zprávy a názory. K nejzásadnějším změnám ale dochází v obsahu. Lidovky.cz nabídnou více původních článků, více názorů i atraktivní rubriky (Orientace, Seriály, Magazín) a interaktivní křížovky.

„Lidové noviny jsou tradičně médiem, které poskytuje rozhled, kontext a přidanou hodnotu. Rozhodli jsme plně vydat tímto směrem i v nabídce zpravodajského webu Lidovky.cz. Ať už jde o naše dlouholeté čtenáře, nebo o ty, kteří právě teď objevují Lidovky.cz poprvé, věřím, že vždy najdou více než jeden důvod, proč se k nám vracet,“ říká ke změnám vedoucí redaktor webu Lidovky.czPetr Vnouček.

Jde o významný krok v rozvoji nejstaršího českého deníku. Jsem přesvědčen, že autorské osobnosti Lidových novin zaujmou i čtenáře, kteří dávají přednost internetu - spolehlivostí informací i hlubokým porozuměním tématům, o kterých píší,“ dodává šéfredaktor deníku Lidové noviny Petr Bušta.

Více původních článků

Lidovky.cz jsou plnohodnotným zpravodajským webem. I nadále proto budou pro čtenáře v rubrice Události vybírat to nejdůležitější z aktuálního dění v politice, ekonomice, či sportu doma a ve světě. Zároveň zde najdou výrazně více prémiového obsahu: exkluzivní zprávy, analýzy, velké rozhovory i živé reportáže – zkrátka to nejlepší od zkušených novinářů Lidových novin a autorů oblíbených příloh Medicína a věda, Akademie, Pátek LN či Esprit, které se objeví v rámci rubriky Magazín.

Více názorů

Souvislosti jsou důležité. Názorům, komentářům i sloupkům od kmenových komentátorů a dalších významných osobností bude nově věnováno jedno z předních míst na hlavní stránce. A v rubrice Názory si čtenáři mohou snadno zobrazit komentáře jen od svého oblíbeného autora.

Více orientace

Rubrika Orientace je pro všechny, kteří vyhledávají hlubší čtení. Vychází z obsahu intelektuální přílohy Orientace tištěných Lidových novin, ale navíc nabízí aktuální filmové, hudební či divadelní recenze a další kulturní novinky okořeněné vědeckými a historickými články.

Edukativní seriály

Trendu delšího a hlubšího čtení s přidanou hodnotou vychází vstříc nová výhradně prémiová rubrika Seriály. Čtenáři se zde aktuálně dozvědí o málo známých detailech z druhé světové války, krvavém tažení Jana Žižky z Trocnova, mohou si nechat vyprávět o „divokých devadesátkách“ od budovatelů českého kapitalismu nebo absolvovat školu pečení pro začátečníky a pokročilé. Anebo se před olympiádou v Tokiu vydat na historickou exkurzi po olympijských hrách z uplynulých desetiletí. Na řadu dalších seriálů se mohou těšit v příštích měsících.

Interaktivní křížovky

Psal se rok 1925. Lidové noviny v tehdejším Československu masově rozšířily zájem o luštění křížovek. V té době jim podle vlastních slov propadl i Karel Čapek. Tradiční chytrou zábavu z papírových novin nyní Lidovky.cz přinášejí v interaktivní podobě na monitory počítačů a displeje mobilních telefonů. Každý den a v jakoukoliv denní dobu si čtenáři v nové rubrice Křížovky mohou snadno zaluštit o atraktivní ceny.

Více fotografií

Domácí i zahraniční dění redakce nesleduje jen slovem, ale i obrazem. V nové rubrice Obrazem čtenáři najdou výběr nejzajímavějších fotopříběhů od oceňovaných fotoreportérů a také pozoruhodné záběry ze světových agentur.

Skvělé výhody iDNES Premium

Prémiové členství odemyká čtenářům přístup nejen k úplnému obsahu webu Lidovky.cz. Zároveň je vstupenkou do rychle rostoucího světa iDNES Premium s tisíci exkluzivních článků na sesterských webech iDNES.cz či Expres.cz. Nechybí v něm ani digitální verze časopisů a denního tisku z portfolia vydavatelství MAFRA, včetně tištěných Lidových novin. Členům prémiového klubu se zpřístupní také sekce Zábava, která přináší každý týden obměňovanou nabídku filmů, e-knih nebo audioknih, prémiové sekce Sport, Zdraví či České léto s nabídkou exkluzivních výhod napříč Českou republikou.