Změna ve vedení zpravodajského portálu iDNES.cz z portfolia mediální skupiny MAFRA: Šéfredaktorku Naděždu Petrovou od dubna vystřídá její zástupce Matyáš Kaiser

  14:15

Naděžda Petrová ze společnosti MAFRA, a.s. odchází na vlastní žádost k 31. březnu 2023, po pětadvacetiletém působení. Od 1. dubna bude řízením zpravodajského portálu iDNES.cz pověřen Matyáš Kaiser, který byl dosud zástupcem šéfredaktorky a vedoucím zpravodajství iDNES.cz a deníku Mladá fronta DNES.

Naděžda Petrová pracovala mimo jiné pro Českou televizi a Český rozhlas. V roce 1998 nastoupila jako editorka domácího zpravodajství deníku MF DNES. Šéfredaktorkou zpravodajského portálu iDNES.cz se stala v září 2015.

„Do firmy jsem přišla před 25 lety a za tu dobu jsem poznala spoustu skvělých kolegů. Děkuji jim za vše, co mě naučili. Věřím, že se jim bude i nadále dařit. Já budu mít pro změnu příležitost trochu zvolnit a více se věnovat i jiným záležitostem,“ uvádí stávající šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová.

„Naďa byla po mnoho let neodmyslitelnou součástí iDNES.cz a má obrovskou zásluhu na tom, že iDNES.cz v českém online světě dlouhodobě patří ke špičce. Rád bych jí proto poděkoval za skvělou profesionální práci, její každodenní přítomnost budeme nepochybně postrádat i lidsky. Věřím však, že naše pracovní cesty se úplně nerozcházejí. O další rozvoj iDNES.cz se rozhodně neobávám, protože Naďa kolegům v redakci denně předávala své praktické zkušenosti a odborné znalosti,“ říká předseda představenstva MAFRA, a.s., Štěpán Košík.

Matyáš Kaiser od května 2018 vede zpravodajství iDNES.cz a MF DNES. Rok a půl připravoval pořady videoportálu iDNES.tv jako dramaturg a editor. V médiích pracuje od roku 2009. Prošel pozicemi reportéra zpravodajství, vedoucího speciálních projektů, redaktora videoobsahu, dramaturga a editora zpravodajství.

„Naďa Petrová byla od samého počátku mého působení v iDNES.cz skvělou mentorkou. Naším společným cílem bylo budovat vyvážené, objektivní a především kvalitní zpravodajství pro všechny čtenáře bez rozdílu. Toho se budeme držet i dál,“ říká dosavadní zástupce šéfredaktorky iDNES.cz Matyáš Kaiser. „Nadě přeji hodně štěstí a věřím, že zůstane i na dálku konstruktivně kritická,“ dodává.