Více obsahu, moderní formáty. Portál iDNES.cz se čtenářům představuje v novém designu

  13:44

Zpravodajský portál iDNES.cz mediální skupiny MAFRA po několika letech nabídne novou podobu. Zjednodušuje strukturu, zvyšuje podíl obsahu a klade větší důraz na moderní formáty. V první fázi prošla změnou domovská stránka iDNES.cz a její hlavní části: Zpravodajství a Sport. Nově budou mít všechny rubriky jednotný vzhled. Designéři kladli důraz zejména na přehledný obsah a přístup k nejdůležitějším sdělením. Mezi novinky se řadí úprava formátu fotografií, boxy s nejnovějšími zprávami či výběr nejčtenějších článků. Řadí se podle trendů či času.

Postupně ve sjednoceném designu uvidí čtenáři všechny magazínové přílohy a další přidružené produkty.

„Reflektujeme trendy, a přesto zachováváme to, co mají čtenáři rádi. Rozšiřujeme hlavní nabídku tak, aby v ní našli to nejlepší od zpravodajství přes publicistiku, sport až po společenské dění,“ říká k redesignu šéfredaktor iDNES.cz Matyáš Kaiser. „Hned po kvalitě a rychlosti je pro nás při tvorbě textů klíčová také přehlednost. Nově jsme proto zavedli takzvanou drobečkovou navigaci pod naším logem. Kladli jsme velký důraz na uživatelsky vstřícný design a také na testování,“ dodává Kaiser.

Velký důraz klade nový iDNES.cz na mobilní verzi. Ta má výrazně přehlednější navigační lištu a od desktopové verze se bude lišit jen minimálně. Data ukazují, že stále více lidí konzumuje obsah na mobilních zařízeních, každý další vývoj se tak bude ubírat směrem k jednotnosti vzhledu.

Sport představí své autory a nové datové analýzy

Výraznou obměnou prošla domovská stránka sportovního zpravodajství, která se strukturou přiblížila titulní stránce celého portálu iDNES.cz. Horní části už nedominuje jedna hlavní zpráva, ale větší prostor dostal přehled nejnovějších a nejčtenějších článků.

V nově založené sekci nazvané Doporučujeme redakce upozorňuje na nadčasové rozhovory, reportáže či analýzy, které by neměly zapadnout v záplavě rychlého zpravodajství. Tato část titulní strany je doplněna přímými odkazy na přehledy textů všech předních autorů.

Třetí silnou oblastí, kterou nová titulní strana akcentuje, jsou statistiky a data. Vedle tabulek, žebříčků a výsledkových přehledů zde nově dostane prostor moderní datová analýza.

Lifestyle dostává svůj vlastní tým i prostor

Neodmyslitelnou součástí portálu iDNES.cz jsou také události ze společnosti a rozhovory s osobnostmi. Dlouholetá rubrika Revue nově dostala tři vlastní pozice na domovské stránce. Redakce posílila také personálně o několik kolegů.

Placený obsah jako vstup do světa toho nejlepšího

Vlajkovou lodí portálu iDNES.cz a celého vydavatelství MAFRA nadále zůstává projekt iDNES Premium, který nabízí prémiový obsah doplněný o atraktivní benefity i specializované sekce. Na titulní stránce dostává dvojnásobný prostor a v dohledné době bude spuštěna speciální obsahová stránka pouze pro předplatitele.