Vánoční sbírka na iDNES.cz vynesla více než milion korun. Čtenáři pomohli (nejen) Adrianě a Tereze postavit se na vlastní nohy. Se studiem a vstupem do samostatného života sbírka pomůže i dalším šesti dívkám s podobným osudem.

  10:43

Tradiční Vánoční sbírka, kterou na přelomu roku už poosmnácté pořádala redakce iDNES.cz mediální skupiny MAFRA, vyvolala u čtenářů obrovskou vlnu podpory. Ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem byla tentokrát zaměřena na pomoc studentům, kteří zůstali bez podpory rodiny a blízkých příbuzných. Na jejich studia se podařilo od Mikuláše do Tří králů vybrat neuvěřitelných 1 080 318 korun. Představeny byly dva silné lidské příběhy: Adriany, studentky sociální pedagogiky a Terezy, která doslova žije studiem animace. Dívek, které těžký životní start neodradil od rozhodnutí jít si za svým a čeká je další velký milník. Svými příspěvky však čtenáři iDNES.cz dali šanci začít snadněji a možnost lépe se poprat se životem nejen dvěma hlavním hrdinkám sbírky. Díky celkové vybrané částce může nadace podpořit také dalších šest dívek s podobně těžkým osudem.

„Obrovská vlna solidarity čtenářů iDNES.cz překonala veškerá naše očekávání. V době, kdy jsou mnozí nuceni přehodnotit své životní priority, si této dobré vůle vážíme o to víc,“ říká k letošní Vánoční sbírce Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko mediální skupiny MAFRA.

Mám velkou radost, že se podařilo Adrianě, ale také dalším sedmi mladým lidem, otevřít cestu ke vzdělání. Díky štědrosti našich čtenářů se mohou soustředit především na studijní výsledky a méně na financování. Všem přispívajícím patří velké poděkování. V nelehké době podpořili důležitou a správnou věc - budoucnost studentů, kteří chtějí uspět navzdory složitému začátku,“ říká k výsledku Vánoční sbírky šéfredaktor iDNES.cz Matyáš Kaiser.

Vybrali jsme osm studentek se silným osobním příběhem a vůlí splnit si svůj sen. Díky věnované částce je můžeme podporovat průběžně a po celou délku jejich studia, což je skvělé. Každá z dívek je v jiné fázi, některé z nich čeká letos promoce a vstup do samostatného života po završení studií. Pomáháme jim adresně a dlouhodobě,“ říká ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem Terezie Sverdlinová.

Mám velkou radost, že se díky štědrosti čtenářů iDNES.cz pomůže osmi studentkám dokončit vzdělání. Pro každého mladého člověka je toto období náročné, i když má podporu rodiny. O to víc je důležité pomoci mladým lidem, kteří jsou na vše sami,“ uzavírá patronka Nadace Terezy Maxové dětem Tereza Maxová.

Další informace k výsledkům Vánoční sbírky na iDNES.cz si můžete přečíst zde: https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy/vanocni-sbirka-nadace-terezy-maxove-adriana-tereza-zivotni-start.A240108_111129_ona-vztahy_taj