Vánoční sbírka na iDNES.cz vynesla neuvěřitelných 1 670 280 korun. Čtenáři pomohli Natálce a Milošovi k bionické protéze.

  12:27aktualizováno  12:27

Ve Vánoční sbírce, kterou na přelomu roku tradičně už několik let pořádá redakce portálu iDNES.cz spolu s Nadací AGROFERT a Kontem Bariéry, se během pár týdnů podařilo vybrat úctyhodných 1 670 280korun. Díky podpoře čtenářů iDNES.cz tak čtrnáctiletá houževnatá milovnice jízdy na koni Natálie a sedmnáctiletý florbalový talent Miloš dostanou bionickou protézu, která jim umožní větší soběstačnost a svobodnější pohyb.

„Vánoční sbírka nám dělá radost už mnoho let. Vždy se díky otevřeným srdcím čtenářů iDNES.cz podaří zlepšit život těm, kterým sudičky nenadělily do života zrovna pevné zdraví. Všem dárcům patří velký dík,“ řekla Naděžda Petrová, šéfredaktorka zpravodajského portálu iDNES.cz.

„Natálka a Miloš jsou důkazem, že ani vážný zdravotní handicap nemusí být překážkou v cestě za splněnými sny, když nechybí vůle, houževnatost a píle. Těší mne, že jejich příběhy čtenáře oslovily a rozhodli se je podpořit,“ uvedla k výsledku Vánoční sbírky Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace AGROFERT.

„Děkujeme všem, kdo poslali Natálce a Milošovi vánoční dárek. Každý dárce věnoval průměrně 1 000 korun. Opět se ukázalo, jak se lidem v České republice daří dobře a umí se o svůj úspěch podělit s těmi, kteří potřebují pomoc,“ uzavřela Božena Jirků, ředitelka nadace Konto Bariéry.

Hlavní hrdinové Vánoční sbírky, Natálka a Miloš, dostanou protézy za 1 470 427 korun. Díky neskutečné podpoře čtenářů iDNES.cz však bude možné z vybraných peněz pomoci také jednadvacetiletému sportovci Adamovi, který se narodil s deformací prstů na rukou i nohou
a bez levé stehenní kosti. Zbývajících 199 853 korun bude příspěvkem na jeho běžeckou protézu.

Celý Natálčin příběh naleznete zde: https://ona.idnes.cz/vanocni-sbirka-natalie-sochocka-bionicka-noha-konto-bariery-pq3-/spolecnost.aspx?c=A181127_140342_spolecnost_kace

Celý Milošův příběh naleznete zde: https://ona.idnes.cz/milos-kahoun-vanocni-sbirka-idnes-cz-dvd-/vztahy-sex.aspx?c=A181221_110817_vztahy-sex_jup