Už zítra vychází letní dvojčíslo časopisu TÉMA: sto stran, devět velkých rozhovorů a spousta zajímavostí nejen o emocích a nemocech

  10:03aktualizováno  10:06

Oblíbený týdeník TÉMA mediální skupiny MAFRA pro čtenáře opět přichystal speciální čtení na prázdniny. Rozšířené letní dvojčíslo s titulním tématem Psychika jako spouštěč nemocí nabízí sto stran plných poutavých informací nejen k novým zjištěním ohledně psychosomatiky, ale také velké rozhovory s inspirativními osobnostmi napříč spektrem lidského umu a vědění. Aktuální dvojčíslo TÉMA vychází v pátek 28. června.

„V uplynulých letech byl o rozšířené dvojčíslo TÉMA vždy mimořádný zájem, loni i předloni se ho vždy prodalo kolem 80 000 kusů. Věřím, že se našim čtenářům bude líbit i letošní vydání,“ říká Zdeněk Šustr, šéfredaktor týdeníku TÉMA.

Čtenáři se mimo jiné dozvědí, jak emoce a stav psychiky ovlivňují nemoci těla - že například dlouhodobý stres má podíl na 60 % všech nemocí, proč se při stresu špatně hubne a proč dlouhodobý stres překvapivě působí větší zdravotní komplikace u „podřízených“ než u „šéfů“.

Nechybějí ani velké rozhovory se zajímavýmiosobnostmi z nejrůznějších oborů. Biolog prof. Jaroslav Petr mluví o oteplování planety, o vymírání druhů, změně chování rostlin i živočichů, o suchu i o tom, že radikální změny klimatu tady byly i v dobách, kdy člověk ještě nežil… Brněnská rodačka Věra Sosnarová (87) vzpomíná na dětství strávené v sovětském gulagu na Sibiři. Režisér Jiří Strach, který natočil i pohádky Anděl Páně 1 a 2, hovoří o svých předcích, mezi nimiž je i král Jiří z Poděbrad, o své minulosti dětské herecké hvězdy i o strachu z toho, kam se řítí „západní“ civilizace.

Z dalších osobností lze jmenovat třeba světoznámého výtvarníka Jiřího Anderleho, zpěváky Jiřího Korna a Lenku Dusilovou, cestovatele a znalce africké divočiny i žraloků Richarda Jaroňka nebo MUDr. Kateřinou Rusinovou, která pomáhá nevyléčitelně nemocným pacientům zvládnout poslední týdny života.

Časopis TÉMA je podle v červnu publikovaných údajů Kanceláře ověřování nákladů tisku ABC ČR za měsíc duben 2019 lídrem ve své kategorii celostátních zpravodajsko-společenských týdeníků. Jedničkou je jak v případě počtu předplatitelů tištěné verze, tak v pultovém prodeji i celkovém nákladu.


Zdroj dat: Kancelář ABC ČR, 04/2019