Televizní ceny iDNES.cz ovládly Devadesátky, bodoval i nový Krakonoš. Osobností je Ondřej Sokol.

  14:46

Osmý ročník tradiční ankety o televizní ceny na portálu iDNES.cz mediální skupiny MAFRA má své vítěze. Událostí loňského televizního roku se podle hlasování čtenářů stal jednoznačně krimiseriál Devadesátky. Získal nejvíc hlasů nejen v kategorii Nejlepší český seriál, ale i nejvíc hlasů vůbec. Oblibu žánru potvrzuje i druhé místo pro třetí řadu seriálu Případy 1. oddělení, kterým Devadesátky volně předcházejí. Případy 1. oddělení se na druhém místě udržely i pokud jde o hlasy napříč všemi kategoriemi. Třetí absolutně nejvyšší počet hlasů obdržela vánoční pohádka Krakonošovo tajemství. Zvítězila zároveň v kategorii Nejlepší televizní film. Redakční cenu pro televizní osobnost roku získal s titulem „Lovec roku“ režisér, herec a moderátor Ondřej Sokol, ocenění převzal v pořadu Rozstřel.

„Někdo umí dobře bavit, někdo dobře hrát. Ale sotva by kdo uvěřil, že člověk, který vyhrál cenu Týtý pro osobnost televizní zábavy a moderuje snad už vše kromě alpského lyžování, stvoří nejzajímavější postavu seriálu Devadesátky. Bavit Na lovu je hra; být loven je kumšt. Takže za mne spíše Kořist roku,“ okomentovala letošní cenu pro televizní osobnost filmová a televizní kritička iDNES.cz Mirka Spáčilová.

Cenu pro televizní osobnost roku, kterou každoročně uděluje redakce iDNES.cz, v minulosti převzali moderátor Leoš Mareš (Bojovník roku 2015), herec Jan Cina (Dříč roku 2016), režisér Jiří Strach (Pohádkář roku 2017), herečka Martha Issová (Herečka roku 2018), textař a scénárista Ondřej Hübl (Autor roku 2019), herec Štěpán Kozub (Světlonoš roku 2020) a moderátor Honza Dědek (Zpovědník roku 2021).

Mezi nejlepšími televizními minisériemi loni výrazně bodoval počin Podezření s Klárou Melíškovou v hlavní roli.

Vítězem mezi původními televizními dokumenty zvolili čtenáři sérii Polosvět zabývající se vznikem českého organizovaného zločinu, který přímo navazuje na zmíněné Devadesátky.

V kategorii týkající se nejlepších zahraničních seriálů obsadila první příčku streamovací platforma Netflix díky seriálu Wednesday, který diváky vrátil do světa Addamsovy rodiny.

V kategorii zábavný pořad či reality show si nejvíce hlasů odneslo vyhlášení jubilejního, 60. ročníku Českého slavíka na TV Nova.

Další informace k výsledkům ankety o televizní ceny iDNES.cz najdete ZDE.