Televizní ceny iDNES.cz mají vítěze. Zabodoval Ochránce, Hra na oliheň či Honza Dědek

  10:34

Sedmý ročník ankety o televizní ceny na portálu iDNES.cz mediální skupiny MAFRA zná své vítěze. Čtenáři, kteří v uplynulém týdnu hlasovali v pěti kategoriích, vynesli na první místo mezi premiérovými českými seriály roku 2021 titul Ochránce, s příběhy školského ombudsmana. Ze zahraničních seriálů bodoval celosvětový hit od jihokorejských tvůrců Hra na oliheň. V oboru domácích televizních filmů či minisérií vyhrála jednoznačně Božena, životopisná minisérie o Boženě Němcové. Kategorii zábavných pořadů opanovala Minišou Karla Šípa. V rámci dokumentů našel nejsilnější podporu cyklus portrétů České fotbalové legendy. Redakční cenu pro televizní osobnost sezony, která bude hostem pořadu Rozstřel na videoportálu iDNES.tv, získal s titulem „Zpovědník roku“ moderátor Honza Dědek.

V předchozích ročnících tuto cenu převzali moderátor Leoš Mareš (Bojovník roku 2015), herec Jan Cina (Dříč roku 2016), režisér Jiří Strach (Pohádkář roku 2017), herečka Martha Issová (Herečka roku 2018), textař a scénárista Ondřej Hübl (Autor roku 2019) a herec Štěpán Kozub (Světlonoš roku 2020).

Trvalý zájem o domácí hranou tvorbu doložila v anketě absolutní čísla - vůbec nejvíce hlasů napříč kategoriemi totiž dostaly projekty Ochránce, Božena a Kukačky, které figurují také v nominacích na Českého lva.

Další informace k výsledkům ankety o televizní ceny iDNES.cz najdete ZDE.