Startuje populární anketa o televizní ceny iDNES.cz. Čtenáři už poosmé vyberou nejlepší seriály, filmy a zábavné pořady roku 2022

  10:14

Portál iDNES.cz mediální skupiny MAFRA dnes vyhlásil už osmý ročník tradičních televizních cen. I tentokrát budou čtenáři vybírat nejlepší český seriál, nejlepší zahraniční seriál, nejlepší český televizní film, nejlepší český zábavný pořad či reality show a nejlepší český dokumentární cyklus, které mohli v uplynulém roce premiérově zhlédnout na obrazovce. Hlasování v pěti kategoriích proběhne postupně od pondělí 16. ledna do půlnoci v neděli 22. ledna. Výsledky čtenářského výběru budou oznámeny v úterý 24. ledna, společně s vyhlášením ceny udělované redakcí iDNES.cz pro televizní osobnost roku, jejíž držitel bude hostem diskuzního pořadu Rozstřel.

Mezi nominovaná díla za rok 2022 redakce iDNES.cz mimo jiné zařadila české seriály Devadesátky, Chlap nebo Případy 1. oddělení. V kategorii minisérií mají šanci na ocenění Podezření, Král Šumavy nebo Guru, mezi televizními filmy pak pohádka Krakonošovo tajemství či krimi Vražedné stíny. Hlasovat se bude také o nejlepší zahraniční seriály, kde může uspět například fantasy Rod draka, nebo Pán prstenů: Prsteny moci.

„Letošní Televizní ceny portálu iDNES.cz mají mimořádně silné nominace divácky úspěšných projektů. Navíc řada z nich vznikala v době covidu. Velmi nás těší, že můžeme vyzdvihnout nejen práci tvůrců, ale také vybrat osobnost, která se zasloužila o životaschopnost televizní zábavy,“ říká vedoucí zpravodajství iDNES.cz Matyáš Kaiser. Cenu pro televizní osobnost roku, kterou každoročně uděluje redakce iDNES.cz, v minulosti převzali moderátor Leoš Mareš (Bojovník roku 2015), herec Jan Cina (Dříč roku 2016), režisér Jiří Strach (Pohádkář roku 2017), herečka Martha Issová (Herečka roku 2018), textař a scénárista Ondřej Hübl (Autor roku 2019), herec Štěpán Kozub (Světlonoš roku 2020) a moderátor Honza Dědek (Zpovědník roku 2021).

„Výběr pro jednotlivé kategorie měl v režii tým vedoucí kulturní rubriky Moniky Zavřelové spolu s filmovou a televizní kritičkou Mirkou Spáčilovou. Věřím, že své si k anketě řeknou i čtenáři a využijí na maximum možnost rozdat své hlasy,“ dodává Kaiser.

„Televizní sezona 2022 se stejně jako loňský rok nesla v duchu vzestupu obliby streamovacích služeb, úzce s tím souvisí narůst produkce původní české tvorby i zahraničních děl. Specialitou jsou televizní minisérie, do kterých se kromě České televize pouští čím dál více také soukromé stanice,“ říká k anketě filmová a televizní kritička Mirka Spáčilová z redakce iDNES.cz.

Další informace k anketě o televizní ceny iDNES.cz najdete zde: idnes.cz/televizniceny