Redakce iDNES.cz už počtrnácté vyhlásila charitativní Vánoční sbírku

  12:14

Redakce iDNES.cz ve spolupráci s Nadací AGROFERT a Kontem Bariéry i letos v adventním čase vyhlašuje tradiční Vánoční sbírku na pomoc nemocným nebo jinak handicapovaným. Tentokrát mohou čtenáři pomoci paní Jaroslavě, sympatické mamince malého Honzíka, která od svých osmnácti let trpí roztroušenou mozkomíšní sklerózou. Se svou nemocí statečně bojuje každý den a jako sociální pracovnice sama pomáhá nemocným a zoufalým lidem, kteří mnohdy ani netuší, že pro ně pomoc existuje. Jsou ale překážky, na které i přes silnou vůli a houževnatost už sama nestačí…

Ještě na vlastní svatbě před dvanácti lety paní Jaroslava tancovala s manželem kankán. Dnes už pravou nohu necítí, nejistá je i ta levá a přidává se pravá ruka a záda. Bezpečnou oporu ztratila i v holích, které používala, a nově si pořídila chodítko.

Zvládla studium, s pomocí manžela a rodičů je postaráno o dům i syna. Sama ještě dokáže umýt záchod, umyvadlo, na etapy vyžehlit, utřít kuchyňskou linku, ale to všechno pomalu a s přestávkami.

Schody vedoucí do domu, které je pro ni čím dál těžší vyjít, by snáz překonávala s pomocí speciální plošiny. Na tu už ale vzhledem k pořizovacím nákladům v řádu statisíců nezbývají v rodinném rozpočtu peníze. Úřad práce sice na tyto pomůcky přispívá, ale až v případě, že je žadatel v takovém stavu, kdy už se na nohy vůbec nepostaví. Rodina proto požádala o pomoc prostřednictvím sbírky.

Prostřednictvím Konta Bariéry byl zřízen transparentní účet, kam mohou čtenáři finančně přispět.

Celý příběh paní Jaroslavy naleznete zde:

https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/vanocni-sbirka-roztrousena-skleroza-charita-konto-bariery.A191113_142836_zdravi_jup