Realitní portál Reality.iDNES.cz hlásí: Známe vítěze 1. ročníku soutěže Realiťák roku

  13:25

První ročník prestižní soutěže Realiťák roku, která vznikla ve spolupráci realitního portálu Reality.iDNES.cz mediální skupiny MAFRA a Realitního vzdělávacího institutu, už zná svého vítěze. Stal se jím Ing. Zbyněk Hloušek z Hloušek Reality. Hlavním cílem soutěže je snaha o povznesení realitní profese a motivace realitních makléřů k dalšímu sebevzdělávání a zvyšování profesionality. Široké veřejnosti by pak měla usnadnit výběr spolehlivého průvodce na cestě za splněným snem o novém bydlení.

Soutěž Realiťák roku byla představena 17. dubna 2018 na 3. odborné realitní konferenci v Praze. Hlasování, které probíhalo na realitním portálu Reality.iDNES.cz a na webu www.RealitakRoku.cz, bylo spuštěno v polovině května loňského roku a ukončeno 31. 12. 2018. Hlasovat mohl kdokoliv z řad veřejnosti i odborníků z praxe.

Předsedkyní odborné poroty soutěže Realiťák roku se stala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a záštitu nad soutěží převzala Hospodářská komora hlavního města Prahy a její sekce realitní, stavební a územního plánování.

Absolutní vítěz

Celkový vítěz byl vyhlášen 15. ledna na konferenci v pražském Cubex centru, kde probíhalo finálové hlasování. Účastníci konference vybírali mezi TOP 20 finalisty. Vítěz pak vzešel součtem hlasů veřejnosti a hlasů z konference.

„Snažili jsme se o povznesení profese realitního makléře. Chceme realiťáky motivovat k lepším výkonům, sebevzdělávání a přemýšlení o vlastní profesi,“ říká Ivana Cikánková zRealitního vzdělávacího institutu, který byl jedním z pořadatelů soutěže.

Historicky prvním Realiťákem roku se stal Ing. Zbyněk Hloušek z Hloušek Reality, druhý skončil Pavel Kosina z dumrealit.cz a na třetím místě se umístila Lucie Kafková z realitní kanceláře ERA Reality.

Cena odborné poroty

Hlavní cenu odborné poroty si odnesl opět Zbyněk Hloušek z Hloušek Reality. Porota hodnotila jednotlivé soutěžící na základě osobního setkání a aktivit, které během své práce uplatňují.

Věřím, že byl vybrán nejvhodnější kandidát, který nejenže odvádí skvělé výsledky v práci se svými klienty, ale také má zájem o sebevzdělávání a vlastní rozvoj v rámci své praxe,“ hodnotí finální volbu Lucie Dohnalová z LIGS University, která dodala hlavní cenu pro vítěze této kategorie.

Kategorie Realiťák kraje

Realitní makléři, kteří se dle hlasování veřejnosti ve svém regionu umístili na prvním místě v kategorii Realiťák kraje:

● Zbyněk Hloušek - Hlavní město Praha

● Richard Kašpar - Jihočeský kraj

● Jaroslav Kováč - Jihomoravský kraj

● Renáta Pfisterová - Karlovarský kraj

● Michal Kriška - Kraj Vysočina

● Michal Parák - Královéhradecký kraj

● David Eichler - Liberecký kraj

● Nela Matušková - Moravskoslezský kraj

● Antonín Fidler - Olomoucký kraj

● Roman Smejkal - Pardubický kraj

● Jan Kopta - Plzeňský kraj

● Pavel Kosina - Středočeský kraj

● Tomáš John - Ústecký kraj

● Michal Macháček - Zlínský kraj

Druhý ročník startuje v únoru

Další ročník soutěže Realiťák roku na sebe nenechal dlouho čekat. Petr Makovský z realitního portálu Reality.iDNES.cz, Pavel Tomek z ADOL Monitor a David Koppitz z MMR oznámili start 2. ročníku ihned po vyhlášení vítězů prvního ročníku. Bude plně pořádán realitním portálem Reality.iDNES.cz ve spolupráci se společností ADOL Monitor.

„Hlasování začne v únoru a ukončíme je v listopadu. Druhého Realiťáka roku i vítěze dalších kategorií vyhlásíme 18. ledna 2020 na prvním realitním plese,“ říká Monika Lukášová, ředitelka soutěže Realiťák roku 2019.

„Jsme velmi rádi, že patronkou soutěže se stala opět ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Záštitu udělilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Hospodářská komora hlavního města Prahy, Asociace realitních kanceláří ČR, Realitní komory ČR a Evropský klub realitních kanceláří. Celá soutěž tak získá z profesního hlediska ještě větší význam,“ uzavíráPetr Makovský z realitního portálu Reality.iDNES.cz.