Prohlášení změny v redakci Lidových novin

  11:35

Novým šéfredaktorem deníku Lidové noviny se od 1. prosince stane István Léko. Léko je investigativní novinář, poslední tři roky řídil zpravodajský a analytický server Česká Pozice, předtím více než dvanáct let vedl ekonomický týdeník EURO.

„Jsem velmi dojat, že se po více než dvaceti letech vracím do redakce, kde jsem jako mladý novinář několik let působil,“ uvedl Léko (50). „Lidové noviny jsem vždy považoval za elitní a názorově pestrý deník, které má přinášet užitečné informace z politiky, ekonomiky a kultury. Lidové noviny budu vést tak, aby se staly nejlepším deníkem v zemi a aby nepodlehly zájmům politiky a byznysu,“ zdůraznil nový šéfredaktor.

Veselin Vačkov, který před příchodem Balšínka vedl Lidové noviny devět let, je nyní pověřen řízením redakce. Po nástupu nového šéfredaktora se Vačkov stane ředitelem redakce.

„Panu Lékovi a Vačkovovi přeji mnoho profesních úspěchů ve vedení deníku Lidové noviny. Zároveň bych rád zdůraznil, že touto změnou zavádíme stejný způsob řízení redakce jako v MF DNES, který je běžný v moderních zahraničních mediálních korporacích. Tento model znamená akcent šéfredaktora na strategické směřování obsahu a u ředitele redakce na denní provoz a chod novin,“ prohlašuje Štěpán Košík, předseda představenstva MAFRA, a. s.