Portál iDNES.cz v rámci projektu „30 let svobody“ od 1. srpna spouští velkou soutěž o cestu kolem světa

  14:09aktualizováno  14:09

Zpravodajský portál iDNES.cz mediální skupiny MAFRA u příležitosti výročí třiceti let svobody připravil pro čtenáře velkou soutěž o cestu kolem světa s názvem Splňte si sen. Soutěž startuje právě dnes a sestává ze sedmi her, které připomenou reálie a atmosféru doby před politickými změnami roku 1989. Období, kdy bylo velmi nesnadné vycestovat do zahraničí, sehnat automobil i řadu dalších, dnes snadno dostupných věcí a drobná korupce a všudypřítomná ideologie byly na denním pořádku. Soutěž je součástí celoroční přílohy 30 let svobody, v níž se revolučnímu roku 1989, nejdůležitějším událostem a osobnostem této zlomové doby, věnují autoři desítek článků.

Zpravodajský portál iDNES.cz zveřejní postupně každé čtvrteční poledne od 1. srpna do 12. září 2019 jednu novou hru. Úspěšní hráči každé z nich budou zařazeni do losování o cestu kolem světa s Cestovní kanceláří S.E.N.

Výherce během osmnácti dní obletí zeměkouli a navštíví sedm divů světa: jordánskou Petru, indický Tádž Mahal, Velkou čínskou zeď, pozůstatky jednoho z největších měst mayské civilizace Chichén Itzá v Mexiku, peruánské Machu Picchu, Rio de Janeiro a římské Koloseum i další památky Věčného města. Kromě nich výherce cestou pozná i řadu dalších pozoruhodných míst - staví se v Dillí, Pekingu nebo Petropavlovsku-Kamčatském. Na americkém kontinentě bude čas i na koupání na několika plážích, včetně slavné Copacabany.

Vítěze soutěže zpravodajský portál iDNES.cz vylosuje ve čtvrtek 19. září 2019.