Portál iDNES.cz od 1. března spouští interaktivní projekt „30 let svobody“

  15:03aktualizováno  15:03

Zpravodajský portál iDNES.cz ve spolupráci s deníkem MF DNES mediální skupiny MAFRA u příležitosti letošního kulatého výročí sametové revoluce připomene klíčové okamžiky československé historie. Už tento pátek (1.3.) spustí unikátní projekt s názvem 30 let svobody. Na speciálních internetových stránkách iDNES.cz čtenářům představí nejvýznamnější události a osobnosti revolučního roku 1989.

Záměrem nového projektu je zároveň vyzdvihnout změny, jimiž Česká republika za 30 let od sametové revoluce, s větším či menším úspěchem, prošla - ať už jde o ekonomický rozvoj, dopravní infrastrukturu, modernizaci vzdělání, či bezpečnostní složky a další oblasti.

Celoroční projekt přiblíží čtenářům vše, co přineslo do Československa návrat svobody a demokracie,“ říká šéfredaktorka zpravodajského portálu iDNES.cz Naděžda Petrová a dodává: „V soutěžích se zajímavými cenami si čtenáři mohou vyzkoušet pojmy dobové ideologie či ruštinu. Připomeneme dnes už retro životní styl z doby před třiceti a více lety.“

Projekt 30 let svobody přinese řadu zajímavých rozhovorů, revolučních příběhů, rozsáhlou fotogalerii i dobové videoreportáže. Pro čtenáře je připraveno také několik historických kvízů, slepá mapa klíčových míst revoluce nebo ankety.

K symbolickému završení celého projektu pak dojde letos v listopadu, tedy třicet let od začátku sametové revoluce.