Portál iDNES.cz mediální skupiny MAFRA spouští unikátní speciál „Na kolejích“ (nejen) pro vlakové fanoušky

  11:03

Zpravodajský portál iDNES.cz spouští dnes, tedy 1. 11. v 11 hodin, nový speciál s názvem „Na kolejích“. Unikátní projekt určený především fanouškům železnice je koncipovaný jako virtuální vlakové nádraží. Čtenáře přehledně a na jednom místě provede z nádražní budovy přes čekárnu až do vlaku. iDNES.cz nabízí takový speciál jako jediný zpravodajský portál v České republice. Kromě Slow přenosů z vybraných nádraží čekají na čtenáře nové videopořady, například „Nostalgická železnice“, sekce plné zábavy i tématické rubriky, kam mohou přispívat svými „úlovky“ anebo třeba prověřit své znalosti ve vědomostních kvízech a soutěžích o zajímavé ceny. Nechybí ani pohled do historie, tipy na výlety vlakem po celé ČR podle jednotlivých regionů či kalendář zajímavých akcí.

„Mezi našimi čtenáři je velká skupina takzvaných šotoušů, kteří vždy nadšeně reagují na příspěvky nebo pořady se železniční, chcete-li vlakovou tématikou. iDNES.cz má v tomto ohledu velmi silný obsah včetně atraktivního video contentu, který můžeme těmto fanouškům a zdaleka nejen jim nabídnout. Proto jsme se rozhodli vytvořit tento originální speciál, kde najdou vše na jednom místě,“říká šéfredaktorka portálu iDNES.cz Naděžda Petrová.

Ve virtuální nádražní budově mohou čtenáři sledovat Slow přenosy z vybraných pražských nádraží, unikátní záběry modelové železnice a najdou zde i aktuální zprávy z dráhy.

Čas v online čekárně zpříjemní rubrika „Očima šotouše“, kam mají čtenáři možnost přispívat svými foto a video „úlovky“ z terénu a kde budou probíhat tématické výzvy. Také tu mohou prověřit své znalosti ve vědomostních kvízech a soutěžích o zajímavé železniční ceny.

Aby virtuální jízda do cílové destinace ubíhala hladce, je tu pro čtenáře sekce „Vlak“ s video pořady „Na co zírá mašinfíra“, „Bezpečná železnice“ a „Zaniklé tratě“ a dalšími zábavnými formáty, které potěší každého vlakového fanouška.

Pohled do historie nabídne časová osa s vlakovými milníky od roku 1832 a nový video pořad „Nostalgická železnice“, který mimo jiné zprostředkuje jedinečné záběry železnice z doby před rokem 2000.

Nový speciál iDNES.cz „Na kolejích“ můžete sledovat zde: http://www.idnes.cz/vlaky