Pomozme malé bojovnici Lilien k „novým“ ručičkám. Redakce iDNES.cz už pošestnácté vyhlásila charitativní Vánoční sbírku

  9:55

Redakce iDNES.cz ve spolupráci s Nadací AGROFERT a Kontem Bariéry i v letošním roce vyhlašuje tradiční Vánoční sbírku na pomoc nemocným nebo jinak handicapovaným. Tentokrát mohou čtenáři pomoci sedmileté budoucí prvňačce Lilien, která se narodila bez rukou a statečně se poprala už se spoustou překážek v situacích, kdy ani rodiče nevěřili, že to zvládne. Prostředky z Vánoční sbírky jí mohou pomoci k větší soběstačnosti a celkovému zkvalitnění života. Robotické ruce jí umožní nejen lépe zvládat běžné každodenní úkony, ale hlavně naplno prožívat dětské radosti se svými vrstevníky. A co je největším přáním malé Lili? Ráda by podala ruku mamince…

Sedmiletá Lili se narodila bez obou ručiček. Na levé straně má místo ruky prstík, o kterém její maminka říká, že je to prsteníček, na který jí jednou její manžel navlékne snubní prstýnek. Kde chybí ruce, pomáhá si Lili nohama. Tím ale přetěžuje záda, se kterými už musela podstoupit operaci skoliózy.

Výraznou úlevu by jí přinesly robotické ruce, které by se při poctivé rehabilitaci mohla naučit ovládat téměř jako své vlastní. Náklady na pořízení robotických rukou jsou však nad finanční možnosti rodiny. Ta proto požádala o pomoc prostřednictvím sbírky.

Prostřednictvím Konta Bariéry byl zřízen transparentní účet, kam mohou čtenáři finančně přispět.

Celý příběh Lilien naleznete zde: www.idnes.cz/sbirka