Pomozme Jakubovi po vážné autonehodě usnadnit život na invalidním vozíku. Redakce iDNES.cz už posedmnácté vyhlásila charitativní Vánoční sbírku

  10:43

Redakce iDNES.cz ve spolupráci s Nadací AGROFERT a Kontem Bariéry také letos vyhlásila tradiční Vánoční sbírku na pomoc nemocným nebo jinak handicapovaným. Tentokrát mohou čtenáři pomoci pětadvacetiletému Jakubovi, který po vážné dopravní nehodě, na níž nenesl vinu, ochrnul a posléze se ocitnul na invalidním vozíku. Prostředky z Vánoční sbírky Jakubovi pomohou k pořízení potřebných pomůcek, které by mu usnadnily návrat do každodenního života i nezbytnou rehabilitaci. Rád by jednou i na vozíku zase sportoval.

Původně žil Jakub normální život jako miliony jiných lidí. Bydlel s přítelkyní, chodil do práce a také hodně sportoval. Hrál florbal a fotbal, trénoval několikrát týdně. Ještě večer před tragickou událostí si šel zasportovat… Po vážné autonehodě, kterou nezavinil, necítil od pasu dolů nic. Nepříznivá prognóza nalomila jeho psychiku dokonce tak, že musel po přechodnou dobu brát léky. Jakub se ale nevzdal, poctivě cvičil, absolvoval elektroléčbu, vodoléčbu, jezdil na motopedu, podstoupil všechny možné procedury. A výsledek se dostavil. Díky každodenní specializované rehabilitaci už cítí nohy až po kolena a umí se o sebe postarat.

Do budoucna si dal několik úkolů. Chtěl by zkusit hrát basketbal na vozíku a také stále rehabilitovat. A právě v tom by mu mohla pomoci Vánoční sbírka. Rád by si pořídil několik pomůcek, které by mu usnadnily život, ale zdravotní pojišťovna je neproplácí.

Prostřednictvím Konta Bariéry byl zřízen transparentní účet, kam mohou čtenáři finančně přispět.

Celý příběh Jakuba naleznete zde: iDNES.cz/jakub