Pomozme Filipovi získat zpět kontrolu nad vlastním životem. Redakce iDNES.cz popatnácté vyhlásila charitativní Vánoční sbírku.

  10:12

Redakce iDNES.cz ve spolupráci s Nadací AGROFERT a Kontem Bariéry i letos vyhlašuje tradiční Vánoční sbírku na pomoc nemocným nebo jinak handicapovaným. Tentokrát mohou čtenáři pomoci sedmnáctiletému Filipovi, sympatickému studentovi, kterému se stala osudným jeho vášeň pro sport. Po nešťastném pokusu o salto na trampolíně utrpěl poranění páteře a svět se mu v momentě převrátil naruby. Prostředky z Vánoční sbírky pomohou Filipovi na cestě k co největší soběstačnosti.

Filip Strnad je hodný pracovitý kluk, který žil až do úrazu sportem. Měl rád motokros, skateboard, koně a hlavně parkur. Teď necítí nohy a na zlepšení podle lékařů není šance. Svaly na pravé ruce vykazují jen nepatrný pohyb, levou ruku, až na prsty, ovládá a úkolem fyzioterapeutů bude rozhýbat maximum z možného. Zatím automaticky dostává antidepresiva, chodí za ním psycholog a on sám věří, že vše zvládne.

Úraz nezměnil život jen jemu, ale celé rodině. Filip je zcela závislý na pomoci druhých, není schopen obstarat si ani základní životní potřeby. Pro jeho pozitivní vývoj a možnost se co nejdříve uzdravit a zapojit do života je třeba, aby se cítil soběstačný a v rámci možností nezávislý. Rodina proto požádala o pomoc prostřednictvím sbírky, která pomůže pokrýt nutné stavební úpravy pro bezbariérové bydlení a rehabilitační činnost.

Prostřednictvím Konta Bariéry byl zřízen transparentní účet, kam mohou čtenáři finančně přispět.

Celý Filipův příběh naleznete zde: https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy/filip-strnad-vanocni-sbirka.A201124_105348_ona-vztahy_jup