O Dny NATO kvůli koronaviru nepřijdete. iDNES.cz podívanou exkluzivně nabídne v přímém přenosu

  11:34

Epidemie koronaviru poznamenala i jednu z největších akcí podzimu. Dvacátý ročník Dnů NATO v Ostravě bude letos kvůli riziku nákazy bez přítomnosti diváků. Díky portálu iDNES.cz z portfolia mediální skupiny MAFRA o něj ale zájemci nepřijdou. O víkendu 19. a 20. září portál jako jediný nabídne kompletní program Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil AČR v přímém přenosu. Z pohodlí domova budou moci čtenáři a diváci sledovat celkem více než osm hodin dynamických ukázek ve vzduchu i na zemi, a to i z pohledu přímých aktérů a s komentářem expertů v živém studiu, které bude moderovat Vladimír Vokál. Navíc už v pátek 18. září nabídne iDNES.cz malou „ochutnávku“ v podobě živého přenosu z příprav ze zákulisí a nácviků na víkendovou show.

Program na mošnovském letišti, kromě atraktivní podívané na soudobou leteckou i pozemní techniku nebo zásahové jednotky, připomene také dvě významná výročí: 75 let od konce druhé světové války a 15 let od nasazení letounů JAS-39 Gripen do výzbroje české armády.

Letošní ročník bude výjimečný i svou myšlenkou - poděkovat příslušníkům Integrovaného záchranného systému a bezpečnostních složek, kteří se velkou měrou podíleli na zvládnutí průběhu koronavirové krize. Součástí víkendového programu tak bude ocenění celkem tisícovky příslušníků IZS a bezpečnostních sborů s podtitulem „Poděkování těm, kteří nás chrání“.

Přímý přenos z akce sledujte na www.iDNES.cz