Na iDNES.cz začíná 9. ročník televizních cen. V tradiční anketě budou čtenáři vybírat to nejlepší mezi seriály, filmy a zábavnými pořady roku 2023

  9:43

Na portálu iDNES.cz mediální skupiny MAFRA dnes startuje další, už devátý, ročník populárních televizních cen. Pro vítěze mohou čtenáři hlasovat celkem v šesti kategoriích, a to od 1. února do půlnoci 8. února. Vybírat budou nejlepší český i zahraniční seriál, zábavní pořad, dokumentární cyklus a český i zahraniční televizní film loňského roku. Výsledky čtenářského výběru budou oznámeny v pondělí 12. února a vyhlášena bude také cena udělovaná redakcí iDNES.cz pro televizní osobnost roku, která zavítá do pořadu Rozstřel. Hlasování o televizní ceny, které je na iDNES.cz už tradiční součástí začátku roku, letos navíc získalo novou atraktivnější podobu.

„Televizní ceny mají na iDNES.cz velkou tradici, proto jsme se rozhodli celou anketu obléct do nového kabátu. Počínaje letošním ročníkem tak bude sloužit i jako databáze těch předchozích. Věříme, že pro čtenáře bude inspirací a určitým vodítkem, co stojí za zhlédnutí,“ vysvětluje šéfredaktor iDNES.cz Matyáš Kaiser.

Vedle pořadů, které byly loni v premiéře k vidění v klasické televizi, mohou čtenáři vybírat i díla uváděná pouze na internetu. Mezi nominovanými je totiž také mnoho novinek čistě digitálních platforem od Netflixu po Voyo.

„Minulá sezona se vcelku zajímavě zapsala do televizních kronik především ve dvou směrech,“ předesílá filmová kritička iDNES.cz Mirka Spáčilová. „Jednak díky své nadsazené stylizaci vzbudil vášnivé polemiky nejen mezi pamětníky seriál Volha, jenž líčil osudy panského kočího za dob totalitní obrazovky, jednak si řada novinek dopřála předpremiéru na placených streamovacích službách svých domovských stanic ještě před tím, než vstoupily do běžného vysílání, kde je hodnotí odlišný typ publika,“ dodává Spáčilová.

Výsledky ankety budou oznámeny v pondělí 12. února. Završí je udělení redakční ceny pro televizní osobnost roku, která bude hostem pořadu Rozstřel na videoportálu iDNES.tv.

V předchozích letech ji získali moderátor Leoš Mareš (Bojovník roku 2015), herec Jan Cina (Dříč roku 2016), režisér Jiří Strach (Pohádkář roku 2017), herečka Martha Issová (Herečka roku 2018), scenárista Ondřej Hübl (Autor roku 2019), herec Štěpán Kozub (Světlonoš roku 2020) či moderátoři Honza Dědek (Zpovědník roku 2021) a Ondřej Sokol (Lovec roku 2022).

Další informace k anketě o televizní ceny iDNES.cz najdete zde: idnes.cz/televizniceny