Na iDNES.cz proběhne 8. prosince charitativní aukce kultovního kalendáře Pirelli. Představí výjimečné osobnosti objektivem rockera Bryana Adamse

  10:44

Ve středu 8. prosince 2021 od 9 hodin se pod záštitou Nadace AGROFERT na portálu iDNES.cz uskuteční tradiční, už jednadvacátá charitativní aukce prestižního kalendáře Pirelli. Jedná se o 48. edici tohoto sběratelsky cenného kalendáře, který se tiskne vždy v omezeném množství a není určen k prodeji. Italská firma Pirelli jeden výtisk každoročně věnuje do veřejné internetové aukce i v České republice, a to exkluzivně právě zpravodajskému portálu iDNES.cz. Autorem snímků ve vydání pro rok 2022 s podtitulem „On the Road“ je známý hudebník a také dlouholetý fotograf Bryan Adams.

Prostředky získané v aukci budou i letos tradičně věnovány na pomoc při léčbě pacientů Masarykova onkologického ústavu v Brně. Konkrétně budou využity k nákupu aplikačních křesel pro chemoterapii do nového stacionáře, jehož otevření je plánováno na březen příštího roku.

Grimes, Cher, Iggy Pop, Jennifer Hudson, Rita Ora, St. Vincent - to jsou jen některá slavná jména výjimečných osobností, které se objeví v kalendáři Pirelli pro rok 2022. Inspirací pro focení byl Adamsovi životní styl a život muzikanta. Cílem bylo zachytit v kalendáři momenty ve zpěvákově životě na cestách, od příprav, přes drama, osamělost, ale i odpočinek, až po glamour a finální show. Vydání pro rok 2022 nabídne velmi působivé zpracování - v imitaci obalu na dlouhohrající desku se skrývá více než 70 fotografií na více než 160 stranách.

„Velmi si vážíme toho, že naši „dražitelé“ projevují dobrou vůli a snahu pomoci potřebným i v přetrvávající složité a nejisté době, “ říká Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs mediální skupiny MAFRA pro Českou a Slovenskou republiku, a dodává: „Společně s korporátní Nadací AGROFERT proto věříme, že ani letošní ročník nebude výjimkou a v charitativní aukci se opět podaří získat významnou částku k nákupu potřebného vybavení pro onkologicky nemocné.“

Charitativní aukce prestižních kalendářů Pirelli jsou s portálem iDNES.cz spojeny již od roku 1992. Dosavadních dvacet ročníků vyneslo celkem více než 4,5 milionu korun, které putovaly na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně.

Za celou historii kalendáře se společnost Pirelli odmlčela ve vydávání kalendáře jen dvakrát: poprvé přišla velká pauza v letech 1975 až 1983, podruhé nevyšel loni s ohledem na covid-19. Čtenáři iDNES.cz tak měli možnost získat kolekci skvostných kalendářů z let 2002, 2010 a 2014, za niž vítěz v aukci zaplatil 350 tisíc korun.

Více informací k letošní aukci kalendáře Pirelli zájemci naleznou zde: https://www.idnes.cz/zpravy/aukce/pirelli2022