Na iDNES.cz proběhne 19. prosince tradiční aukce kultovního kalendáře Pirelli 2020

  15:54

Ve čtvrtek 19. prosince 2019 od 9 hodin se pod záštitou Nadace AGROFERT na portálu iDNES.cz uskuteční tradiční, už devatenáctá charitativní aukce prestižního kalendáře Pirelli. Jde o 47. edici tohoto sběratelsky cenného kalendáře, který se tiskne vždy v omezeném množství a není určen k prodeji. Jeden výtisk věnuje každý rok italská firma Pirelli do veřejné internetové aukce i v České republice, a to exkluzivně právě zpravodajskému portálu iDNES.cz.

Prostředky získané v aukci budou i letos věnovány na pomoc při léčbě pacientů Masarykova onkologického ústavu v Brně. Konkrétně budou využity k nákupu speciální onkologické vrtačky, která zrychlí výkony lékařů při léčbě kostních metastáz, zpřesní je a rozšíří možnosti terapie.

Díky aukcím kalendáře Pirelli na portálu iDNES.cz se dosud pro onkologicky nemocné podařilo vybrat už více než čtyři miliony korun. To je úctyhodná suma a také jasný důkaz, že naši „dražitelé“ myšlenku pomoci potřebným podporují. Za to jim patří velký dík,“ říká Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs mediální skupiny MAFRA pro Českou a Slovenskou republiku, a dodává: „Společně s korporátní Nadací AGROFERT věříme, že ani letos nebude chybět dobrá vůle a díky spojení charitativní aktivity s aukcí exkluzivního předmětu se opět podaří získat významnou částku k nákupu potřebného vybavení.“

Kalendář Pirelli pro rok 2020 vznikal pod taktovkou fotografa Paola Roversiho na motivy shakespearovského dramatu osudové lásky zosobněné ústřední postavou Julie. Je rámován příběhem, v němž režisér hledá svou Julii prostřednictvím castingu. Před Roversiho „režisérským“ objektivem v kulisách starobylé italské Verony pózovalo hned devět osobností: americké herečky Yara Shahidi, Kristen Stewart a Indya Moore, čínská zpěvačka Chris Lee, španělská hudebnice Rosalía, britské herečky Claire Foy, Mia Goth a Emma Watson a také jeho dcera, francouzsko-italská umělkyně Roversi.

Více informací k letošní aukci zájemci naleznou na www.idnes.cz/pirelli2020