Na iDNES.cz proběhne 19. prosince aukce kultovního kalendáře Pirelli 2019

  17:40aktualizováno  17:40

Ve středu 19. prosince 2018 od 9 hodin se pod záštitou Nadace AGROFERT uskuteční tradiční, v pořadí už osmnáctá aukce prestižního kalendáře Pirelli na portálu iDNES.cz. Sběratelsky cenný kalendář Pirelli, jehož první vydání spatřilo světlo světa v roce 1964 a jde tak již o 46. edici, se tiskne vždy v omezeném množství a není určen k prodeji. Jeden výtisk věnuje každý rok stejnojmenná italská firma do veřejné internetové aukce i v České republice, a to exkluzivně právě zpravodajskému portálu iDNES.cz.

Prostředky získané v aukci budou i letos věnovány na pomoc při léčbě pacientů Masarykova onkologického ústavu v Brně. Konkrétně budou využity k nákupu nového aeroskopu, který slouží k vyhodnocování čistoty vnitřního ovzduší například v laboratořích nebo na operačních sálech.

Díky aukcím kalendáře Pirelli na iDNES.cz se dosud pro onkologicky nemocné podařilo vybrat už téměř čtyři miliony korun. Věříme, že i letos se podaří získat významnou částku, která umožní nákup potřebného vybavení. Spojení charitativní aktivity s aukcí exkluzivního předmětu nám dává hluboký smysl nejen s ohledem na předvánoční období,“ říká Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs mediální skupiny MAFRA pro Českou a Slovenskou republiku.

Kalendář Pirelli pro rok 2019, který nese podtitul Snění, přinese intimní pohled do snů a ambicí očima fotografa Alberta Watsona. Supermodelka Gigi Hadid, herečka a modelka Laetitia Casta, baletní hvězda Misty Copeland a herečka Julia Garner v něm zosobňují čtyři různé cíle a osudové cesty za jejich naplněním. Každý ze čtyř souborů fotografií bude silným příběhem a kromě čtyř krásných žen do nich fotograf pozval i tři muže.

Věříme, že ani letos nebude chybět vůle „dražitelů“ pomáhat dobré věci a zachovat vysoký standard aukce. Pomáhat je to nejlepší, co můžeme udělat, nejen v adventním čase. Současný trend bohužel ukazuje, že mezi onkologicky nemocnými je stále více mladých lidí,“ uzavírá Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace AGROFERT.

Více informací k letošní aukci zájemci naleznou na www.idnes.cz/pirelli2019