Na iDNES.cz proběhne 12. prosince už poosmé tradiční aukce originálních pivních lahví Pilsner Urquell

  10:36

Na portálu iDNES.cz mediální skupiny MAFRA ve čtvrtek 12. prosince od 9 hodin proběhne na základě spolupráce s významným klientem, společností Plzeňský Prazdroj, tradiční vánoční aukce deseti designových pivních lahví Pilsner Urquell. Její výtěžek pomůže hendikepovaným. Inspirací pro podobu lahví je tentokrát třicáté výročí sametové revoluce. Designér a sklář Lukáš Novák z Nového Boru na nich spolupracoval se středočeskou sklárnou Rückl.

Každá z deseti lahví má patrona z řad výrazných mladých osobností, které uspěly ve svých oborech a nyní se podílely na vzhledu lahví. Jednotlivé designové skleněné nádoby zdobí jejich citáty o svobodě a patroni také určili vzhled zátky „své“ lahve.

Patrony jsou lidé narození v revolučním roce 1989, například hokejista Tomáš Kundrátek, paleontolog Daniel Madzia, lékařka Markéta Pfeiferová nebo herec Vladimír Polívka.

Vyvolávací cena každé z lahví je 100 korun. V loňském roce se cena nejdražší lahve vyšplhala na rekordních 700 tisíc korun. Celkem díky tomuto projektu na podporu hendikepovaných putovalo již 8,8 milionu.

Více informací k letošní aukci zájemci naleznou na www.idnes.cz/aukce2019