Mediální skupina MAFRA pošle na olympiádu do Pekingu tým osvědčených reportérů. Sportovním fanouškům nabídne speciální přílohu i exkluzivní obsah

  10:02

Sportovní zpravodajství mediální skupiny MAFRA bude v nadcházejících únorových týdnech ve znamení Zimních olympijských her v Pekingu 2022. Do dějiště olympiády zamíří čtyřčlenný tým zkušených redaktorů, což je nejvíc ze všech českých sportovních redakcí. V rámci online reportáží a průběžného celodenního zpravodajství se zaměří zejména na sporty s výraznou českou účastí, jako je lední hokej, biatlon, sjezdové lyžování či snowboarding. V prémiové sekci iDNES Premium Sport čtenáři najdou exkluzivní rozhovory a reportáže, zajímavé lidské příběhy i analytické texty od odborných komentátorů z řad bývalých reprezentantů. Hokej bude komentovat Tomáš Plekanec, biatlonové postřehy nabídne Ondřej Moravec. Zpravodajský portál iDNES.cz k ZOH mimo jiné přinese i speciální online přílohu.

„Tradičně velmi komplexní pohled na zimní olympijské hry nabídne i naše databanka, která obsahuje interaktivně zpracovaný program i výsledkový souhrn, odkazy na výsledky českých sportovců, nominaci, přehled sportovišť a medailovou tabulku zemí,“ říká šéfredaktorka zpravodajského portálu iDNES.cz Naděžda Petrová.

Reportérský tým povede Tomáš Macek, který se chystá už na svoji 15. olympiádu. Držitel Ceny Oty Pavla udělované Českým olympijským výborem za celoživotní propagaci sportu a šíření olympijských hodnot v publicistice se po 14 letech vrátí na známá místa, v Pekingu totiž působil už při letní olympiádě v roce 2008. „Bude to asi ta nejpodivnější olympiáda, jakou jsem kdy zažil, s ještě přísnějšími proticovidovými opatřeními, než jaká byla v Tokiu, s testováním každý den, s komplikovanou dopravou. Nezbývá než doufat, že i tak přinese dramatické sportovní souboje a nerozpadne se pod příliš velkým počtem pozitivních testů na covid, i když organizátoři slibují jejím účastníkům v olympijské bublině maximální ochranu,“ říká Tomáš Macek ze sportovní redakce zpravodajského portálu iDNES.cz.

Spolu s Tomášem Mackem do Číny odcestují také reportéři Karel Knap, Matěj Tomíček a Jan Daněk. Karel Knap a Jan Daněk budou působit přímo v Pekingu a zaměří svoji pozornost zejména na lední hokej, v kalendáři však mají i krasobruslení či curling. Tomáš Macek a Matěj Tomíček budou mít základnu v horách, kde budou sledovat přípravu i závody zejména biatlonistů a lyžařů. Bruslařské soutěže však zavedou do ledových hal v Pekingu i Tomáše Macka, který je expertem na rychlobruslení a krasobruslení.

· Databanka iDNES.cz k ZOH Peking 2022 bude k dispozici ZDE.

· Speciální příloha iDNES.cz k ZOH Peking 2022 bude k dispozici ZDE.

· Exkluzivní obsah k ZOH Peking 2022 v sekci iDNES Premium Sport najdete ZDE.