Jubilejní aukce trojice kultovních kalendářů Pirelli na iDNES.cz vynesla třistapadesát tisíc korun na charitu. Pomohou boji s rakovinou.

  11:45

V pořadí dvacátá charitativní aukce prestižního kalendáře Pirelli, kterou pod záštitou Nadace AGROFERT 9. prosince 2020 uspořádal portál iDNES.cz, vynesla třistapadesát tisíc korun. Vítěz aukce získal jedinečnou kolekci kalendářů z let 2002, 2010 a 2014, které nesou rukopis slavných fotografů Petera Lindbergha, Terryho Richardsona a Helmuta Newtona. Výtěžek půjde již tradičně na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně a bude využit na pilotní projekt screeningu karcinomu plic.

„Velký dík patří společnosti Pirelli Tyre S.A. – Czech a jejímu marketingovému manažerovi Zdeňku Vaclovi za prvotní myšlenku a každoroční věnování sběratelsky cenných kalendářů Pirelli do aukce. Neméně velké poděkování patří vítězi letošní aukce, který i v této nejisté a složité době projevil mimořádnou lidskost a nezištnou snahu pomoci potřebným. A děkujeme samozřejmě také všem ostatním účastníkům, kteří se do aukce zapojili a přispěli ke skvělému výsledku,“ uvedla Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs mediální skupiny MAFRA pro Českou a Slovenskou republiku.

Díky aukcím tohoto prestižního kalendáře na portálu iDNES.cz se pro onkologicky nemocné dosud podařilo vybrat už více než 4,5 milionu korun. Historicky rekordní výtěžek zatím patří edici kalendáře pro rok 2007, za nějž vítěz v aukci zaplatil 501 tisíc korun.