Jubilejní 50. vydání kultovního kalendáře Pirelli vzdá hold věčnosti s Naomi Campbell v roli královny času. Získat ho můžete v charitativní aukci na iDNES.cz, která proběhne ve čtvrtek 7. prosince.

  11:57

Ve čtvrtek 7. prosince 2023 od 9 hodin se na portálu iDNES.cz uskuteční tradiční, už třiadvacátá charitativní aukce prestižního kalendáře Pirelli, tentokrát s podtitulem „Věčnost“. Výroční 50. edice tohoto sběratelsky cenného kalendáře, který se tiskne vždy v omezeném množství a není určen k prodeji, je oslavou energie, odhodlání, vášně a vytrvalosti. Italská firma Pirelli jeden výtisk kalendáře každoročně věnuje do veřejné internetové aukce i v České republice, a to exkluzivně právě zpravodajskému portálu iDNES.cz. Autorem snímků ve vydání pro rok 2024 je ghanský fotograf Prince Gyasi, který je dnes vyhledávaným vizuálním umělcem a ve svých 28 letech jedním z nejmladších fotografů kultovního kalendáře. Své modely i diváky vede fantaskní cestou plnou barevnosti a originální estetiky. Před objektiv pozval hvězdnou sestavu ikonických osobností, jako například světovou topmodelku Naomi Campbell nebo ašantského krále.

Společně s nimi se v kalendáři Pirelli pro rok 2024 objeví i další známé tváře, které si fotograf vybral kvůli vlivu, který mají na jeho život a myšlení. Patří mezi ně mimo jiné herecké legendy Angela Bassett či Idris Elba, nebo bývalý profesionální fotbalista Marcel Desailly.

Prostředky získané v letošní aukci budou už tradičně věnovány na pomoc při léčbě pacientů Masarykova onkologického ústavu v Brně. Primárně budou využity pro oddělení ARO k pořízení Systému pro ohřev pacienta během anestezie.

Dosavadních dvaadvacet ročníků charitativní aukce prestižních kalendářů Pirelli na zpravodajském portálu iDNES.cz vyneslo celkem téměř 5 milionů korun, které putovaly na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně. Historicky rekordní výtěžek zatím padl v roce 2006, kdy aukce kalendáře Pirelli pro rok 2007 vynesla 501 tisíc korun.

Více informací k letošní aukci kalendáře Pirelli na iDNES.cz naleznou zájemci zde: https://www.idnes.cz/zpravy/aukce/pirelli2024