iDNES KINO finišuje s přípravami nového seriálu Za oponou z divadelního zákulisí

  14:46

Portál iDNES KINO mediální skupiny MAFRA v těchto dnech dokončuje postprodukci nového komediálního seriálu Za oponou, který slibuje napětí od začátku až do konce a hvězdné herecké obsazení s Hynkem Čermákem v čele. Desetidílný seriál o hrách, které začínají v zákulisí, bude uveden premiérově v neděli 17. března na iDNES KINO.

Dějištěm nového seriálu je prostředí zapadlého pražského divadla Blancharde, kam nastupuje nový ředitel Petr Kaluža (Hynek Čermák). Jak ovšem záhy po nástupu zjišťuje, divadlo i ansámbl jsou v tristním stavu a jeho odhodlání postavit soubor do latě narazí na nečekaně tuhý odpor.

V hlavních rolích se dále představí Kamil Halbich a Jaroslav Plesl. Prvotřídní herecké obsazení doplní Lenka Krobotová, Jana Pidrmanová, Simona Babčáková, Anna Stropnická, Julie Šurková, Pavel Rímský, Radek Kuchař a další.

Natáčení probíhalo v reálných lokacích Branického divadla i pražských barů a kaváren.

„Divadelní zákulisí je místem mnoha neuvěřitelných příběhů a situací, které však divák nikdy neuvidí a nezažije. České divadelní prostředí nám nabízelo opravdu značnou porci inspirace. Seriál bude s nadsázkou sledovat (ne)fungování fiktivního pražského divadla Blancharde a s příchodem nového ředitele i střet dvou zcela odlišných světů. Pro mne osobně byl tento seriál od začátku velkou výzvou a jsem rád, že jsem na něm mohl pracovat s tak fantastickými herci. Věřím, že si diváci přijdou na své,“ uvedl k seriálu režisér Dan Pánek, který je zároveň autorem námětu.

Scénář napsal Jakub Dušek. Produkci zajišťuje společnost UNO Praha s.r.o.