iDNES.cz dnes spouští seriál Inspirativní ženy. Nabídne příběhy Češek, které se nebály prosadit.

  10:05

V novém seriálu Inspirativní ženy zpravodajský portál iDNES.cz představí silné ženské osobnosti napříč obory. Ženy pevné v názorech, cílevědomé, které jsou vidět a slyšet ve veřejném prostoru nebo se dokázaly prosadit bez větší mediální pozornosti. Najít je můžeme na Ústavním soudu, ve strukturách státních zastupitelství, dohlíží na jadernou bezpečnost, starají se o veřejné zdraví, rozdávají vzdělání a/nebo řídí nekompromisní svět byznysu. V otevřených rozhovorech se iDNES.cz bude inspirativních Češek ptát na témata, která mohou rozhodovat o úspěchu – ať už je to píle, platové podmínky, rodina, ale i diskriminace, sexuální obtěžování, stejně tak jako férovost a rovnost.

„Téma je to poněkud třaskavé, vyvolávající vášnivé diskuse. Inspirativní ženy to nemají lehké. Lidé je buď milují, nebo nenávidí. Ale téměř bez výjimky je respektují. Jak toho dosáhly, co si myslí a co bylo inspirací jim, o tom je nový seriál, který čtenářům iDNES.cz nabízíme,“ shrnula šéfredaktorka portálu iDNES.cz Naděžda Petrová.

Seriál Inspirativní ženy zahájí rozhovory s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou a režisérkou Helenou Třeštíkovou.

Více informací o novém seriálu najdete na www.iDNES.cz/inspirativnizeny