Dvacet let od Nagana: Ve studiu iDNES.cz na hokejový turnaj století zavzpomínají Hašek, Ručinský nebo pilot armádního speciálu

  19:13aktualizováno  19:13

Žádná jiná sportovní akce v historii samostatné České republiky nevyvolala tolik emocí jako hokejový turnaj na olympijských hrách v Naganu před dvaceti lety. Tehdy, 22. února 1998, naši hokejisté pod vedením Ivana Hlinky ve finále porazili Rusko a přivezli domů zlaté medaile. Zpravodajský portál iDNES.cz při této příležitosti připravil speciál s několika pamětníky. „Hokejový turnaj století“ začne vysílat ve čtvrtek 22. února od 12:30 hodin.

Pozvání přijali bývalí hokejisté Dominik Hašek a Martin Ručinský. Novináři Ivan Hamšík a Zdeněk Šustr, kteří v roce 1998 zažili finálový zápas přímo v Naganu. A ve studiu zavzpomíná i bývalá první dáma Dagmar Havlová nebo Petr Jirmus, který pilotoval armádní speciál s hokejisty na cestě do Prahy.

„Pořad bude plný veselých vzpomínek, i těch, které dosud nezazněly. Diváci se dozvědí například, kteří hráči mohli trenéru Hlinkovi tykat, jaké faxy hokejistům chodily a kde všude je četli, jestli už měli mobilní telefony nebo proč je musel kapitán letadla uklidňovat při pověstném letu do Prahy,“ přibližuje moderátor pořadu Martin Moravec a dodává: „Zajímavé je i vzpomínání Dagmar Havlové na to, jak s manželem vítali hokejisty doma na zahradě.“

V rámci speciálu se iDNES.cz spojí také s Kateřinou Neumannovou, běžkyní na lyžích a držitelkou stříbra a bronzu z Nagana, která je momentálně v Pchjongčchangu, dějišti letošních Zimních olympijských her.