Dnes startuje Esquire Man 2019, šestý ročník ankety časopisu Esquire z portfolia mediální skupiny MAFRA

  10:00aktualizováno  10:00

Už pošesté mají čtenáři možnost vybírat své favority na ocenění Esquire Man 2019 v tradiční anketě, kterou vyhlašuje měsíčník Esquire - lifestylový průvodce moderního muže. Kandidáti na Esquire Mana jsou rozděleni do pěti hlavních kategorií: human, sport, byznys, art a kategorie do 35 let. Letos poprvé bude hlasování propojeno se zpravodajským portálem iDNES.cz, kde se mimo jiné objeví rozhovory s nominovanými osobnostmi nejen z řad umělců, sportovců či byznysmenů.

„Smyslem ocenění Esquire Man je představit muže, kteří jsou hybnou silou naší společnosti, jejich práce nebo podnikání pozitivně ovlivňuje životy ostatních a jejich působení je pro druhé motivující. Často jde o lidi, kteří nejsou moc vidět, ale jejich vliv je v tom dobrém slova smyslu velice silný,“ říká šéfredaktor časopisu Esquire Jiří Roth a dodává: „Za dobu trvání ankety se naši čtenáři seznámili už téměř se stovkou takových osobností.“

Mezi letošními nominovanými nechybí například podnikatel Petr Andrýsek, spisovatel Petr Ludwig, herec Jiří Mádl, nakladatel Jiří Padevět, reportér Janek Rubeš nebo pilot Martin Šonka.

Vítězi minulých ročníků byli freestylový motokrosař Libor Podmol, advokát a senátor Václav Láska, fotograf Antonín Kratochvíl, horolezec Marek Holeček, neurochirurg MUDr. Vladimír Beneš, handicapovaný sportovec Pavel Bambousek, moderní pětibojař David Svoboda, horolezec Adam Ondra a kajakář Martin Fuksa.

Hlasování k aktuálnímu ročníku ankety Esquire Man probíhá od 1. srpna do 30. října 2019 na webové stránce www.esquireman.cz, kde jsou k dispozici také pravidla.

Slavnostní vyhlášení ocenění Esquire Man 2019 proběhne 13. listopadu 2019 v prostorách pražského Theatre ROYAL.